آخرين مطالب

معاون عمرانی شهرداری شیراز:

شفاف عمل خواهیم کرد/ بهره‌برداری از 75 پروژه در شیراز اقتصادي

شفاف عمل خواهیم کرد/ بهره‌برداری از 75 پروژه در شیراز

  بزرگنمايي:

فارس آنلاین - معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با تاکید براینکه طی سال‌های گذشته تاکنون اقدامات بسیار خوبی در حوزه‌ی عمرانی شیراز اجرا شده است، گفت: روشنگری حرف اول را در کار می‌زند و قول می‌دهم که در همه ابعاد شفاف باشم.
به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس حسین آرگیو یکشنبه 24 دی در یک کنفرانس خبری گفت: شهرداری شیراز خصوصا در حوزه‌ی معاونت فنی و عمرانی از نیروی انسانی بسیار توانمند، کارآمد و با دانشی بهره می‌برد و هر اقدامی که انجام شده و می‌شود با استفاده از این ظرفیت است.
وی با بیان اینکه علی‌رغم انجام کارهای بزرگ در شیراز، هنوز به نقطه‌ی مطلوب نرسیده‌ایم، گفت: با همکاری مردم، بهره‌گیری از توان تخصصی شهرداری و همراهی شورای اسلامی شهر شیراز، تلاش خواهیم کرد تا شیراز را به شهری زیست پذیر بدل کنیم که شهروندان از زندگی در این شهر لذت ببرند.
آرگیو با اشاره به توانمندی‌های شیراز در ابعاد مختلف فرهنگی، تاریخی، مذهبی، علمی و ... گفت: رسالت اصلی مجموعه‌ی شهرداری، خدمت‌رسانی مطلوب به شهروندان است؛ شهروندان در هر شهری کاستی‌ها و عمران و آبادی را از چشم شهرداری می‌بینند و از شهرداری مطالبه می‌کنند.
او یکی از مهمترین وظایف شهرداری‌ها را حضور تاثیرگذار در حوزه‌ی حمل و نقل ذکر و اضافه کرد: مبحث حمل و نقل، ابعاد مختلفی را باید مد نظر قرار داد؛ زیرساخت‌ها، وسیله‌ی حمل و نقل عمومی و مدیریت منابع انسانی.
آرگیو با اشاره به اینکه پرهزینه‌ترین مبحث در حوزه‌ی حمل و نقل، ایجاد زیرساخت‌هایی برای حرکت وسایل نقلیه عنوان و اضافه کرد: ایجاد زیرساخت‌های عمرانی، احداث خیابان، تقاطع و بسترهای تردد مترو و ... مباحثی پرهزینه محسوب می‌شود.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با تاکید براینکه در اجرای طرح‌های عمرانی به‌عنوان زیرساخت حمل و نقل، ملاک کار شهرداری اسناد بالادستی نظیر طرح تفصیلی و جامع است، گفت: یکی از مباحث اصلی در تسهیل حمل و نقل کلانشهرها، ایجاد و توسعه‌ی رینگ‌های شهری است.
او گفت: در شیراز 4 رینگ شهری شامل رینگ پیرامونی، رینگ حفاظتی و رینگ‌های شرقی و غربی تعریف شده است.
آرگیو با تاکید براینکه موضوع احداث تقاطع‌های غیرهمسطح بیشتر در رینگ‌های پیرامونی و حفاظتی مد نظر قرار می‌گیرد، گفت: احداث تقاطع‌ها باید در مسیر باشد که حرکت تداوم داشته باشد و با اجرای این پروژه‌ها تردد تسریع و دسترسی‌ها تسهیل شود.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه اجرای تقاطع‌های غیرهمسطح و پل‌ها بسیار هزینه‌بر است، گفت: احداث اینگونه سازه‌ها در بعضی مناطق شهری که زندگی شکل‌گرفته و مردم نیازمند دسترسی‌های خاص و متعدد هستند، کارآیی زیادی نخواهد داشت.
آرگیو اعتقاد دارد که در شیراز باید نگاه‌ها را به شهری انسان‌محور تغییر داد، گفت: یکی از مهمترین مباحث در شهری که قصد حرکت به سمت فراهم کردن بسترهای زیست‌شهری دارد، توجه به معابر پیاده، مسیرهای دوچرخه‌سواری و تسهیل تردد عابران و البته مد نظر داشتن ایمنی ترددها باشد.
او با یادآوری اینکه تاکنون اقداماتی در بهبود تردد در کمربندی‌های شیراز انجام شده است، گفت: براساس تفاهم‌نامه‌های گذشته، باید در کمربندی شرقی غربی شیراز حدفاصل پل فسا و اکبرآباد، 6 تقاطع غیرهمسطح اجرا می‌شد که سه تقاطع بر عهده شهرداری شیراز و 3 تقاطع بر عهده‌ی راه و شهرسازی فارس بود.
آرگیو با بیان اینکه هنوز اثری از اجرایی شدن سه تقاطع مورد تعهد راه و شهرسازی نیست، گفت: کمربندی‌های شیراز وضعیت مطلوبی ندارد؛ این به معنای آن نیست که کاری انجام نشده؛ بلکه به این معنی است که هنوز با وضعیت مطلوب فاصله‌ی زیادی داریم.
او تکمیل رینگ پیرامونی شیراز را اولویت خود دانست و تاکید کرد: در اجرای پروژه‌های عمرانی، ایجاد کمترین مشکل برای شهروندان مد نظر ما خواهد بود؛ به همین دلیل توجه به فازبندی هر پروژه اولویت است؛ اینکه به واسطه اجرای یک پروژه به یکباره چندین خیابان اصلی و فرعی مسدود شده و زندگی مردم مختل شود، جایز نیست.
آرگیو اعتقاد دارد که قبل از اجرایی شدن هر پروژه ابتدا باید موضوع تملک آن را به شکلی مطلوب حل کرد تا در زمان اجرا، با مشکل و توقف روبرو نشود.
او توقف برخی پروژه‌ها را به دلیل وجود مشکلات بزرگ در بخش تملک اراضی مورد مسیر اعلام و اضافه کرد: قبلا اگر یک ملک در مسیر قرار می‌گرفت و شهرداری قصد تملک آن را داشت، مالک نگران می‌شد و تلاش می‌کرد شهرداری را منصرف کند اما اکنون وضعیت به‌گونه‌ای است که افراد تلاش می‌کنند املاکشان در مسیر پروژه‌ها قرار گیرد!!
آرگیو با تصریح اینکه شهرداری شیراز قصد ندارد کلنگ‌های صوری را زمین بزند، ابراز امیدواری کرد که بتواند بر سر وعده‌هایش بماند و گفت: سال آینده امیدوار هستیم که تقاطع شهید رودکی آماده بهره‌برداری شود؛ البته یکی از لوپ‌ها مشکل تملک دارد؛ اما اگر این مشکل هم رفع نشود، بدون اجرای این لوپ، پروژه افتتاح خواهد شد.
معاون شهرداری شیراز گفت: هیچ پروژه‌ی عمرانی شهرداری تاکنون به دلیل کمبود اعتبار و بودجه تعطیل یا متوقف نشده است؛ اگر پروژه‌ای متوقف شده، دلایل دیگری نظیر مشکلات تملک اراضی دارد؛ تقاطع میدان قصردشت را به دلیل نهایی نشدن تملک تعطیل کرده‌ایم.
آرگیو با بیان اینکه تسهیل تردد در مرکز شهر، باید با توسعه‌ی حمل و نقل عمومی حل شود، گفت: اجرای تقاطع و پل در مرکز شهر، رفع کننده مشکل ترافیک نیست؛ با این اقدام گره‌های ترافیکی را از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر منتقل می‌کنیم.
معاون شهرداری شیراز تاکید دارد که باید زمینه‌ برای توسعه‌ی شیوه‌های مختلف حمل و نقل عمومی در مرکز شهر به شکلی فراهم شود که افراد نیازی به استفاده از خودروهای شخصی نداشته باشند.
آرگیو گفت: یکی از ویژگی‌های بارز و مهم شهرهای زیست‌پذیر، توجه به انسان است؛ این موضوع در پرتوی اقداماتی نظیر توجه به سیما و منظر شهری، ساخت پیاده‌راه و معابر امن و ایمن عابر پیاده و فراهم کردن بسترهای حمل و نقل عمومی قابل دسترس خواهد بود.
آرگیو همچنین گفت: قطعا تعدادی پروژه‌ی فرهنگی، مذهبی،‌ اجتماعی در دستور کار شهرداری قرار دارد که اطلاعات دقیق این پروژه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز لزوم توجه به مطالعات در تصویب و اجرای پروژه‌ها را یادآور شد و گفت: امسال و در ایام مبارک دهه‌ی فجر، تعداد 75 پروژه‌ با اعتباری بالغ بر 47 میلیارد تومان آماده بهره برداری خواهد شد که بخشی از این پروژه‌ها در زمینه‌ی زیست‌پذیری شهری است.
به‌گفته‌ی آرگیو، بهره‌برداری از فرهنگسرای زیباشهر و مجموعه‌ی ورزشی تل ریگی شیراز را 2 پروژه‌ی بزرگ اعلام کرد که در دهه فجر افتتاح می‌شود.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه قرار است تا پایان سال 97 آزاد راه شیراز اصفهان آماده بهره‌برداری شود، گفت: این پروژه‌ حجم تردد در محور شمالغرب شیراز را افزایش خواهد داد لذا مطالعاتی را برای ایجاد مسیرهای بزرگراهی دسترسی در آن محدوده آغاز کرده‌ایم.
آرگیو تاکید کرد که مسیرهایی در شمال و جنوب محور کنونی شیراز به قلات، مد نظر مشاور برای احداث بزرگراه دسترسی به آزادراه شیراز اصفهان است که برای نهایی شدن آن باید تا پایان مطالعات صبوری کرد.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هند واردات نفت خام ایران را متوقف می‌کند

افت شدید معاملات مسکن در شهریور ماه

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز پنجشنبه 29 شهریورماه 97

هشدار پلیس فتا به مالباختگان موسسه «سکه ثامن»

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز چهارشنبه 28 شهریورماه 97

افزایش قیمت دلار متوقف خواهد شد یا نه؟

آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار+جدول

علت گرانی خودرو از زبان شریعتمداری

تا اطلاع ثانوی واردات خودرو به کشور ممنوع شد

تاکید استاندار فارس بر لزوم همراهی اتاق بازرگانی با دولت

پایان داستان آقازاده‌ها در دستگاه‌های دولتی

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز سه شنبه 27 شهریورماه 97

خانه فرش قشقایی فیروزآباد فارس افتتاح شد

بازار کساد لوازم التحریر در شیراز

چند هزار کامیون در کرمان زمین‌گیر شدند

مردم منتظر افزایش حقوق نباشند، امکان ندارد

اخذ جرائم دیرکرد وام بانکی در یک استان ممنوع شد

روند افزایشی قیمت سکه امروز در بازار

قیمت امروز خودرو در بازار/کاهش 2 تا 5 میلیون تومانی قیمت‌ها+ لیست قیمت ها

اختلاف ارز مسافرتی در بانک و صرافی‌ 600 تومان شد

خبر خوش مشاوران املاک برای متقاضیان مسکن

آماده ایم به دولت برای خروج از مشکلات اقتصادی کمک کنیم

تغییر رویکر از کشاورزی سنتی به صنعتی اجتناب ناپذیر است

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز دوشنبه 26 شهریورماه 97

پیشنهاد اتاق شیراز به دولت برای برون رفت از مشکلات اقتصادی

شرکت‌های حمل و نقلی سرویس مدارس شیراز را انجام می‌دهند

چیدن میوه بنه بیش از مصرف خانوار نیاز به مجوز دارد

گران‌فروشی 20 هزار تومانی بطری روغن!

173 کالای دیگر از پرداخت مابه‌التفاوت ارزی معاف شدند + اسامی

دولت سالانه 200 هزار مسکن مهر به متقاضیان واگذار کرده است

سالانه 200 هزار مسکن مهر تحویل متقاضیان شده است

نرخ بلیت پروازهای اربعین اعلام شد

رانت بر صنعت خودروسازی داخلی تاثیرگذار است

بانک ها حق تعطیل کردن واحدهای صنعتی بدهکار را ندارند

روند توسعه استان فارس با جدیت ادامه دارد

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز یکشنبه 25 شهریورماه 97

بانک‌ حق ندارد واحد صنعتی را تعطیل کند

خشکسالی، سبد یاری ‌رسانی برخی خیران را کوچک کرده است

با پولی که مردم به حساب سایپا ریختند می شود شرکت BMW، KIA و ...را خرید

فیلتر ده ها سایت فروش بلیت هواپیما بدون علت

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز شنبه 24 شهریورماه 97

آخرین وضعیت قیمت خودروهای داخلی در بازار+جدول کامل

زمان ثبت نام اربعین حسینی مشخص شد

رئیس اتاق بازرگانی تهران با چه هدفی گفت 3ماه دیگر قحطی می آید؟

نرخ سکه چطور ناگهان بالا رفت؟/ نموداری که معما را حل کرد

طرح افزایش بهره وری انرژی در اداره های فارس تهیه شود

تلاش برای اتمام پروژه‌های راهسازی شمال فارس تا پایان سال

صعود مخابرات فارس به رتبه 4کشور در سود عملیاتی

وزیر صنعت: 53 میلیون مراجعه برای پیش‌خرید خودرو اتفاق افتاد!

سود بانکی هم سد راه دلار نشد