آخرين مطالب

معاون عمرانی شهرداری شیراز:

شفاف عمل خواهیم کرد/ بهره‌برداری از 75 پروژه در شیراز اقتصادي

شفاف عمل خواهیم کرد/ بهره‌برداری از 75 پروژه در شیراز

  بزرگنمايي:

فارس آنلاین - معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با تاکید براینکه طی سال‌های گذشته تاکنون اقدامات بسیار خوبی در حوزه‌ی عمرانی شیراز اجرا شده است، گفت: روشنگری حرف اول را در کار می‌زند و قول می‌دهم که در همه ابعاد شفاف باشم.
به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس حسین آرگیو یکشنبه 24 دی در یک کنفرانس خبری گفت: شهرداری شیراز خصوصا در حوزه‌ی معاونت فنی و عمرانی از نیروی انسانی بسیار توانمند، کارآمد و با دانشی بهره می‌برد و هر اقدامی که انجام شده و می‌شود با استفاده از این ظرفیت است.
وی با بیان اینکه علی‌رغم انجام کارهای بزرگ در شیراز، هنوز به نقطه‌ی مطلوب نرسیده‌ایم، گفت: با همکاری مردم، بهره‌گیری از توان تخصصی شهرداری و همراهی شورای اسلامی شهر شیراز، تلاش خواهیم کرد تا شیراز را به شهری زیست پذیر بدل کنیم که شهروندان از زندگی در این شهر لذت ببرند.
آرگیو با اشاره به توانمندی‌های شیراز در ابعاد مختلف فرهنگی، تاریخی، مذهبی، علمی و ... گفت: رسالت اصلی مجموعه‌ی شهرداری، خدمت‌رسانی مطلوب به شهروندان است؛ شهروندان در هر شهری کاستی‌ها و عمران و آبادی را از چشم شهرداری می‌بینند و از شهرداری مطالبه می‌کنند.
او یکی از مهمترین وظایف شهرداری‌ها را حضور تاثیرگذار در حوزه‌ی حمل و نقل ذکر و اضافه کرد: مبحث حمل و نقل، ابعاد مختلفی را باید مد نظر قرار داد؛ زیرساخت‌ها، وسیله‌ی حمل و نقل عمومی و مدیریت منابع انسانی.
آرگیو با اشاره به اینکه پرهزینه‌ترین مبحث در حوزه‌ی حمل و نقل، ایجاد زیرساخت‌هایی برای حرکت وسایل نقلیه عنوان و اضافه کرد: ایجاد زیرساخت‌های عمرانی، احداث خیابان، تقاطع و بسترهای تردد مترو و ... مباحثی پرهزینه محسوب می‌شود.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با تاکید براینکه در اجرای طرح‌های عمرانی به‌عنوان زیرساخت حمل و نقل، ملاک کار شهرداری اسناد بالادستی نظیر طرح تفصیلی و جامع است، گفت: یکی از مباحث اصلی در تسهیل حمل و نقل کلانشهرها، ایجاد و توسعه‌ی رینگ‌های شهری است.
او گفت: در شیراز 4 رینگ شهری شامل رینگ پیرامونی، رینگ حفاظتی و رینگ‌های شرقی و غربی تعریف شده است.
آرگیو با تاکید براینکه موضوع احداث تقاطع‌های غیرهمسطح بیشتر در رینگ‌های پیرامونی و حفاظتی مد نظر قرار می‌گیرد، گفت: احداث تقاطع‌ها باید در مسیر باشد که حرکت تداوم داشته باشد و با اجرای این پروژه‌ها تردد تسریع و دسترسی‌ها تسهیل شود.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه اجرای تقاطع‌های غیرهمسطح و پل‌ها بسیار هزینه‌بر است، گفت: احداث اینگونه سازه‌ها در بعضی مناطق شهری که زندگی شکل‌گرفته و مردم نیازمند دسترسی‌های خاص و متعدد هستند، کارآیی زیادی نخواهد داشت.
آرگیو اعتقاد دارد که در شیراز باید نگاه‌ها را به شهری انسان‌محور تغییر داد، گفت: یکی از مهمترین مباحث در شهری که قصد حرکت به سمت فراهم کردن بسترهای زیست‌شهری دارد، توجه به معابر پیاده، مسیرهای دوچرخه‌سواری و تسهیل تردد عابران و البته مد نظر داشتن ایمنی ترددها باشد.
او با یادآوری اینکه تاکنون اقداماتی در بهبود تردد در کمربندی‌های شیراز انجام شده است، گفت: براساس تفاهم‌نامه‌های گذشته، باید در کمربندی شرقی غربی شیراز حدفاصل پل فسا و اکبرآباد، 6 تقاطع غیرهمسطح اجرا می‌شد که سه تقاطع بر عهده شهرداری شیراز و 3 تقاطع بر عهده‌ی راه و شهرسازی فارس بود.
آرگیو با بیان اینکه هنوز اثری از اجرایی شدن سه تقاطع مورد تعهد راه و شهرسازی نیست، گفت: کمربندی‌های شیراز وضعیت مطلوبی ندارد؛ این به معنای آن نیست که کاری انجام نشده؛ بلکه به این معنی است که هنوز با وضعیت مطلوب فاصله‌ی زیادی داریم.
او تکمیل رینگ پیرامونی شیراز را اولویت خود دانست و تاکید کرد: در اجرای پروژه‌های عمرانی، ایجاد کمترین مشکل برای شهروندان مد نظر ما خواهد بود؛ به همین دلیل توجه به فازبندی هر پروژه اولویت است؛ اینکه به واسطه اجرای یک پروژه به یکباره چندین خیابان اصلی و فرعی مسدود شده و زندگی مردم مختل شود، جایز نیست.
آرگیو اعتقاد دارد که قبل از اجرایی شدن هر پروژه ابتدا باید موضوع تملک آن را به شکلی مطلوب حل کرد تا در زمان اجرا، با مشکل و توقف روبرو نشود.
او توقف برخی پروژه‌ها را به دلیل وجود مشکلات بزرگ در بخش تملک اراضی مورد مسیر اعلام و اضافه کرد: قبلا اگر یک ملک در مسیر قرار می‌گرفت و شهرداری قصد تملک آن را داشت، مالک نگران می‌شد و تلاش می‌کرد شهرداری را منصرف کند اما اکنون وضعیت به‌گونه‌ای است که افراد تلاش می‌کنند املاکشان در مسیر پروژه‌ها قرار گیرد!!
آرگیو با تصریح اینکه شهرداری شیراز قصد ندارد کلنگ‌های صوری را زمین بزند، ابراز امیدواری کرد که بتواند بر سر وعده‌هایش بماند و گفت: سال آینده امیدوار هستیم که تقاطع شهید رودکی آماده بهره‌برداری شود؛ البته یکی از لوپ‌ها مشکل تملک دارد؛ اما اگر این مشکل هم رفع نشود، بدون اجرای این لوپ، پروژه افتتاح خواهد شد.
معاون شهرداری شیراز گفت: هیچ پروژه‌ی عمرانی شهرداری تاکنون به دلیل کمبود اعتبار و بودجه تعطیل یا متوقف نشده است؛ اگر پروژه‌ای متوقف شده، دلایل دیگری نظیر مشکلات تملک اراضی دارد؛ تقاطع میدان قصردشت را به دلیل نهایی نشدن تملک تعطیل کرده‌ایم.
آرگیو با بیان اینکه تسهیل تردد در مرکز شهر، باید با توسعه‌ی حمل و نقل عمومی حل شود، گفت: اجرای تقاطع و پل در مرکز شهر، رفع کننده مشکل ترافیک نیست؛ با این اقدام گره‌های ترافیکی را از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر منتقل می‌کنیم.
معاون شهرداری شیراز تاکید دارد که باید زمینه‌ برای توسعه‌ی شیوه‌های مختلف حمل و نقل عمومی در مرکز شهر به شکلی فراهم شود که افراد نیازی به استفاده از خودروهای شخصی نداشته باشند.
آرگیو گفت: یکی از ویژگی‌های بارز و مهم شهرهای زیست‌پذیر، توجه به انسان است؛ این موضوع در پرتوی اقداماتی نظیر توجه به سیما و منظر شهری، ساخت پیاده‌راه و معابر امن و ایمن عابر پیاده و فراهم کردن بسترهای حمل و نقل عمومی قابل دسترس خواهد بود.
آرگیو همچنین گفت: قطعا تعدادی پروژه‌ی فرهنگی، مذهبی،‌ اجتماعی در دستور کار شهرداری قرار دارد که اطلاعات دقیق این پروژه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز لزوم توجه به مطالعات در تصویب و اجرای پروژه‌ها را یادآور شد و گفت: امسال و در ایام مبارک دهه‌ی فجر، تعداد 75 پروژه‌ با اعتباری بالغ بر 47 میلیارد تومان آماده بهره برداری خواهد شد که بخشی از این پروژه‌ها در زمینه‌ی زیست‌پذیری شهری است.
به‌گفته‌ی آرگیو، بهره‌برداری از فرهنگسرای زیباشهر و مجموعه‌ی ورزشی تل ریگی شیراز را 2 پروژه‌ی بزرگ اعلام کرد که در دهه فجر افتتاح می‌شود.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه قرار است تا پایان سال 97 آزاد راه شیراز اصفهان آماده بهره‌برداری شود، گفت: این پروژه‌ حجم تردد در محور شمالغرب شیراز را افزایش خواهد داد لذا مطالعاتی را برای ایجاد مسیرهای بزرگراهی دسترسی در آن محدوده آغاز کرده‌ایم.
آرگیو تاکید کرد که مسیرهایی در شمال و جنوب محور کنونی شیراز به قلات، مد نظر مشاور برای احداث بزرگراه دسترسی به آزادراه شیراز اصفهان است که برای نهایی شدن آن باید تا پایان مطالعات صبوری کرد.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رضایی: مجمع تشخیص به یکی از مواد لوایح FATF ایراد گرفت

احمدی‌نژاد برای پرداخت یارانه‌ها 5هزار میلیارد به بانک مرکزی بدهکار بود

اعتبار طرح های بازآفرینی فارس ابلاغ شد

210 هکتار از مراتع غرب شیراز بذرکاری شد

معامله 117 میلیون سهم طی هفته گذشته در بورس فارس

بارگذاری حمل کالا براساس شاخص تن کیلومتر تا یکماه آینده

پرداخت 145 میلیارد ریال پاداش همکاری به مشترکین کشاورزی در فارس

لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های پیش‌بینی شده بودجه 97

ردپای افغان‌ها در گرانی آجیل شب یلدا

چرا نباید حقوق کارمندان افزایش پیدا کند؟

اما و اگرهای ایجاد محدودیت برای کاشت برنج در استان فارس

بی‌عدالتی در شیوه اعطای یارانه به بنزین

مرکز مدیریت صادرات فارس راه‌اندازی می‌شود

فرود اضطراری هواپیما در فرودگاه شیراز

عامل اصلی هجوم مردم برای خرید مرغ

باغداران جهرم، لیموشیرین را به صورت توافقی بفروشند

بانک ها نسبت به اجرای قوانین کسب و کار بی تفاوت هستند

تعزیرات: قیمت شیر خام 2000 تومان شد

کی بود؟ کی بود؟ در جستجوی مقصر ارز جهانگیری

بانک مرکزی: مراقب دلالان بازار ارز باشید

هر استان به صورت بومی مشکلات کسب و کار را حل کند

80 میلیارد ریال محموله چوب قاچاق در ممسنی کشف شد

نخستین اندیشکده کشاورزی بسیج اساتید فارس در جهرم افتتاح شد

کشف بیش از 8 میلیارد تومان چوب و ادوات جنگلی در ممسنی

مرودشت رکورد دار چاه غیرمجاز ایران است!

دستور روحانی برای کاهش قیمت کالاها

قیمت خودرو‌های داخلی و وارداتی در بازار

د‌‌‌‌ست کوتاه فارس از صنایع بزرگ و کوچک

رازقی: فارس تامین کننده 11.5 درصد غذای کشور است

تلاش کنیم تا سال 2030 هیچ گرسنه‌ای در کشور نباشد

خروج شهرستان خرامه از بن بست/ کاهش 120 کیلومتر فاصله بندرعباس و اصفهان

فارس جایگاه خوبی در حوزه کسب و کار کشور دارد

وزیر کشاورزی: قیمت مرغ باید 10 هزار تومان باشد

موج تحریم آجیل در آستانه شب یلدا

1068 جواز تاسیس واحدهای صنعتی در فارس صادر شد

اقتصاد مقاومتی با مدیریت جهادی محقق می شود

راه‌اندازی خوشه سنگ نی‌ریز در دستورکار است

اجاره حساب بانکی شهروندان؛ ماهانه 2 میلیون!

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 1397/09/21

40هکتار اراضی ملی استان فارس رفع تصرف شد

اولویت اصلی استان فارس بهبود فضای کسب و کاراست

سامانه دادور پنجره واحد خدمات به سرمایه گذاران است

مسن ترین سهامدار بورس ایران اهل استان فارس است

رفع تصرف از 40 هکتار اراضی ملی فارس

آغاز طرح نصب کنتورهای ویژه انشعاب برق موقت در شیراز

شخصیت افراد در مدیریت جهادی از پست‌‌ نشات نمی‌گیرد

پرداخت 2 هراز میلیارد تومان وام به مددجویان کشور

همایش مردمی برای ساخت جاده در گله دار مُهر برپا شد

معافیت 17 قلم محصول کشاورزی از ممنوعیت صادرات به شرط تولید در مناطق آزاد

موافقت رئیس‌جمهور با افزایش اعتبارات مددجویان در بودجه 98