پیام فارس

آخرين مطالب

آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم مجازی در دانشگاه‌های کشور علمي

آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم مجازی در دانشگاه‌های کشور
  بزرگنمايي:

پیام فارس - به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در ترم گذشته و ترم جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز علمی، دانشگاه ها، دانشکده‌ها و ... تمام کلاس‌های آموزشی به صورت مجازی برگزار شد.
تقریبا بیشتر دانشگاه‌ها حدود 2 الی 3 هفته به منظور رفع اشکال درسی دانشجویان، ترم گذشته را تمدید کردند و نحوه آموزش های مجازی ترم جاری هم همانند ترم گذشته ادامه پیدا کرد و به پایان رسید.
حال نوبت نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم فرا رسیده است. دانشگاه‌های مختلف کشور با در نظر گرفتن شیوع ویروس کرونا و لزوم حفظ سلامت دانشجویان اطلاعیه‌ای در این خصوص صادر کرده اند.
امتحان نودانشجویان با تاخیر برگزار می‌شود علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی درباره آخرین جزئیات برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها، اظهار کرد: امتحانات پایان ترم جاری همانند ترم گذشته به صورت الکترونیکی یا غیر حضوری برگزار می‌شود.
او افزود: تمام دانشگاه‌های مستقر در مناطق زرد، نارنجی و قرمز از نظر کرونا موظف هستند امتحانات پایان ترم دانشجویان را در هر مقطع تحصیلی به صورت مجازی برگزار کنند.
خاکی صدیق درباره برگزاری کلاس‌های عملی در دانشگاه‌ها با توجه به شیوع ویروس کرونا، گفت: کلاس‌های علمی دانشگاه‌ها در حال حاضر تا عادی شدن شرایط کرونایی متوقف شده اند و امیدوار هستیم که با بهتر شدن وضعیت بیماری با اجازه ستاد ملی مقابله با کرونا کلاس‌های عملی را در ترم آینده برگزار کنیم.
او با بیان اینکه برخی از کلاس‌های عملی ترم گذشته در تابستان برگزار شد، تاکید کرد: دانشگاه‌های سراسر کشور با برگزاری کلاش‌های عملی در تابستان که مربوط به ترم گذشته می‌شد بخشی از عقب ماندگی تحصیلی دانشجویان را جبران کردند و این ترم هم به علت وضعیت شیوع کرونا دروس عملی به ترم آینده موکول می‌شوند.
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: وزارت علوم مطابق یک مصوبه به تمام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سراسر کشور ابلاغ کرده تا ارزیابی دانشجویان در بازه ترم انجام شود.
او افزود: اعضای هیات علمی باید عملکرد دانشجویان را در طول ترم مورد بررسی قرار دهند، زیرا امتحانات پایان ترم تنها درصدی از نمره نهایی دانشجویان را شامل می‌شود.
خاکی صدیق درباره نگرانی دانشجویان نوورود از برگزاری امتحانات پایان ترم، بیان کرد: از آنجایی که ترم تحصیلی جدید برای دانشجویان نو ورود در هر مقطع تحصیلی به صورت فشرده برگزار شد، دانشگاه‌ها در ابتدا تعداد واحد‌های کمی به این دانشجویان دادند تا از نظر درسی دچار مشکل نشوند که این مسئولیت در اکثر دانشگاه‌ها به خوبی رعایت شد، اما یک یا دو موردی که از این قانون سرپیچی کرده بودند با دانشگاه مربوطه تماس گرفته و این معضل را حل کردیم.
او در ادامه تاکید کرد: به تمامی دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ کرده ایم تا امتحانات پایان ترم نودانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را به مدت 2 الی 3 هفته به تعویق بیندازند، زیرا هیچ ضرورتی ندارد که به طور دقیق طبق تقویم ترم معمولی از این دانشجویان امتحان گرفته شود.
دانشگاه شریف تقویم آموزشی نیم سال اول و دوم تحصیلی دانشگاه صنعتی شریف اصلاح شد. بر این اساس دانشجویان نیم سال اول سال تحصیلی 1400-1399 از یکم تا 9 دی ماه 99 مهلت داشتند نسبت به حذف تک درس خود اقدام کنند. همچنین آخرین مهلت برای حذف نیم سال تحصیلی نیز 10 دی ماه 99 در نظر گرفته شده بود. نظرسنجی 13 دی ماه پایان یافت و کلاس‌ها تا 14 دی ماه ادامه داشت.
بر این اساس امتحانات سال تحصیلی 1400-1399 دانشجویان دانشگاه شریف از 29 دی ماه 99 آغاز می‌شود و 12 بهمن ماه پایان می‌یابد. مهلت ارسال نمره 25 بهمن ماه 99 و نمره دروس پروژه دار 2 اسفند ماه خواهد بود.

پیام فارس

دانشگاه امیرکبیر شروع کلاس‌ها در دانشگاه امیرکبیر از شنبه 1399/06/29 آغاز شد و حذف و اضافه در تاریخ‌های 6 و 7 مهر انجام شد و آخرین مهلت حذف اضطراری در تاریخ 6 دی انجام شد و 13 الی 17 دی زمان پایان کلاس‌های دانشگاه امیرکبیر اعلام شد و بر اساس تقویم آموزشی این دانشگاه زمان شروع امتحانات پایان ترم از شنبه 20 دی آغاز شده و تا 2 بهمن ادامه دارد.

پیام فارس

دانشگاه علم و صنعت ابوالفضل واحدی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی اظهار کرد: امتحانات دانشگاه علم و صنعت برای تمامی دانشجویان مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری به صورت مجازی برگزار می‌شود.
او افزود: دانشجویانی که کلاس‌های آنان از تاریخ 29 شهریور شروع شده امتحاناتشان هم از 20 دی آغاز شده و تا 4 بهمن امتحان دارد و نودانشجویانی که کلاس‌های شان از آبان شروع شده از تاریخ 5 بهمن تا 15 بهمن باید برای امتحانات پایان ترم حاضر شوند.
واحدی تصریح کرد: دانشگاه علم و صنعت به منظور برقراری عدالت و اصالت امتحانات برای استادان کارگاه‌های مربوط به روش‌های برگزاری آزمون‌های مجازی ایجاد کرده تا با بکارگیری و انتخاب روش‌های مختلف از استرس دانشجویان کم کند، چرا که برخی از شیوه‌های امتحانی استادان قابلیت برگشت ندارد و استادان باید برای این معضل چاره‌ای بیندیشند و یا از روش‌های دیگری که آموزش دیده اند امتحان بگیرند.

پیام فارس

دانشگاه تهران حسین حسینی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی اظهار کرد: ترم جدید برای تمامی دانشجویان نو ورود و قدیمی از تاریخ 2 اسفند آغاز می‌شود. دو تقویم آموزشی را برای برگزاری امتحانات پایان ترم به علت تاخیر ورود دانشجویان جدید الورود به دانشگاه مصوب کرده ایم تا آزمون پایان ترم نودانشجویان با تاخیر برگزار شود.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران درباره تمهیدات اندیشیده شده برای زمان امتحانات در صورت قطعی برق گفت: هرگونه مخاطرات محیطی که باعث ایجاد تداخل در برگزاری امتحانات دانشجویان شود صد درصد برای دانشگاه‌ها مسائل مهمی را ایجاد می‌کند که در این زمان مسئولان باید تمهیدات لازم را در چنین شرایطی فراهم کنند و در صورت برگزار نشدن به موقع امتحانات در تاریخ مقرر استادان و واحد‌های دانشگاه تهران بایستی مجدد از دانشجویان امتحان آن درس را بگیرند.
حسینی ادامه داد: امتحانات میان ترم دانشگاه تهران از تاریخ 17 آبان شروع شد و تا 28 آبان ادامه داشت و حذف اضطراری ترم جاری در تاریخ‌های 6، 7 و 8 دی انجام شد. از تاریخ 13 تا 18 دی ارزشیابی دانشجویان توسط استادان انجام شد و 24 دی در تقویم آموزشی این دانشگاه پایان کلاس‌ها ثبت شد. در تقویم آموزشی دانشگاه تهران 25 دی آغاز امتحانات بوده و تا 9 بهمن این روند ادامه دارد.

پیام فارس

دانشگاه شهید بهشتی دانشگاه شهیدبهشتی تقویم تفصیلی سال تحصیلی 1400-1399 را منتشر کرد. مطابق این تقویم، انتخاب واحد دانشجویان برای نیمسال اول در بازه زمانی 15 تا 18 شهریورماه انجام و شروع کلاس‌های آموزشی از روز شنبه 22 شهریورماه بوده است.
براین اساس تمامی کلاس‌های دانشجویان چهارشنبه دهم دی ماه 99 پایان یافت و دانشجویان از روز شنبه، 13 دی ماه تا پنجشنبه 25 دی ماه امتحانات پایان ترم خود را گذرانند.
طبق اعلام دانشگاه شهیدبهشتی آخرین مهلت برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه و رساله مقطع تحصیلات تکمیلی 30 بهمن ماه 99 است.
دانشگاه شهیدبهشتی در این تقویم آموزشی تفصیلی، شروع انتخاب واحد نیمسال دوم تحصیلی 1400-1399 را در بازه زمانی 4 تا 7 بهمن ماه 99، شروع کلاس‌های آموزشی را از روز شنبه، 11 بهمن ماه و پایان آن‌ها را 12 خردادماه 1400 تعیین کرده است تا دانشجویان بتوانند در بازه زمانی 18 تا 31 خردادماه امتحانات پایان ترم خود را بگذرانند.

پیام فارس

دانشگاه خوارزمی محمدحسین عبداللهی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خوارزمی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهیاظهار کرد: امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه خوارزمی از روز دو شنبه یعنی 22 دی آغاز شده و به مدت 2 هفته ادامه دارد.
او افزود: به استادان دانشگاه خوارزمی این اختیار را داده بودیم تا در طول ترم به صورت متناوب دانشجویان را ارزیابی کرده و نمره پایانی امتحان آن‌ها را ملاک نمره دهی قرار ندهند.
عبداللهی تصریح کرد: در شورای آموزشی دانشگاه مصوب شد که نحوه و تاریخ برگزاری امتحانات نودانشجویان به دانشکده‌ها واگذار شود تا در صورت کمبود وقت، زمان امتحانات را به مدت 3 هفته ادامه دهند و در نهایت نمرات امتحانی نودانشجویان مقطع کارشناسی را تا اول اسفند و مقطع کارشناسی ارشد را تا 15 اسفند متناسب با محتوی درسی اعلام کنند.
او با بیان اینکه بیش از 400 دانشجو در خوابگاه‌های دانشگاه خوارزمی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مستقر هستند، تاکید کرد: دانشگاه خوارزمی از همان ابتدای شیوع کرونا به منظور ارائه دروس عملی به صورت حضوری و مجازی شرایط سکونت دانشجویان در خوابگاه را فراهم کرد و باید گفت که ارائه هیچ کدام از دروس عملی این دانشگاه با مشکل مواجه نشده است.

پیام فارس

دانشگاه علامه طباطبایی معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی تقویم آموزشی نیم سال تحصیلی 1399_ 1400 این دانشگاه را به شرح زیر اعلام کرد: 
پایان حذف اضطراری دروس در تاریخ 8 آذر، پایان کلاس‌های دانشجویان قدیمی در تاریخ 3 دی و پایان کلاس‌های نودانشجویان 1 بهمن انجام شد. همچنین برگزاری کلاس‌های جبرانی برای دانشجویان قدیمی از تاریخ 6 دی تا 1 بهمن در حال برگزاری است و امتحانات پایان ترم دانشجویان از 4 لغایت 15 بهمن انجام می‌شود.

پیام فارس

دانشگاه سوره دانشگاه سوره در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مهلت انجام ارزشیابی نیمسال اول برای نودانشجویان 1400-99 مطابق با تقویم ثبت نام تا تاریخ 99/10/17 انجام شد. کلاس‌ها نیز از 29 شهریور ماه آغاز و حذف و اضافه در روز‌های شنبه و یکشنبه در تاریخ‌های 19 و 20 مهرماه انجام شد.
همچنین حذف اضطراری از روز 27 مهر آغاز و تا 19 آذرماه ادامه داشت. پایان کلاس‌ها نیز 18 دی ماه بود و امتحانات از 25 دی ماه آغاز می‌شود و تا 9 بهمن ماه ادامه دارد. دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته مجاز هستند در هر سال تحصیلی حداقل 12 و حداکثر 20 واحد و مقطع کارشناسی ارشد حداقل 8 و حداکثر 14 واحد انتخاب کنند. همچنین حضور دانشجو در تمام جلسات مربوط به هر درس الزامی است.

پیام فارس

دانشگاه الزهرا آخرین مهلت حذف اضطراری در دانشگاه الزهرا 4 دی بود و گستره ارزشیابی از 6 تا 16 دی انجام شد و پایان کلاس‌ها در این دانشگاه 18 دی اعلام شد و شروع امتحانات در این دانشگاه از تاریخ 20 دی آغاز شده و تا 9 بهمن ادامه دارد.

پیام فارس

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی بازه زمانی کلاس‌های دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از تاریخ 29 شهریور تا 19 دی ادامه داشت و ارزشیابی اساتید توسط دانشجویان از سوم تا دهم دی انجام شد و امتحانات پایان ترم برای تمامی دانشجویان این دانشگاه از 20 دی شروع شده و تا 6 بهمن برگزار خواهد شد.

پیام فارس

دانشگاه تربیت مدرس طبق تقویم آموزشی دانشگاه تربیت مدرس شروع کلاس‌ها در این دانشگاه برای دانشجویان دکتری از تاریخ 10 آبان برای دانشجویان ارشد از تاریخ 17 آبان بوده و پایان کلاس‌ها در تاریخ 2 بهمن اعلام شد و ارزشیابی استادان در تاریخ 20 دی تا 2 بهمن انجام پذیرفت.
همچنین امتحانات دروس مدرسی از 4 تا 9 بهمن و امتحانات دروس از 11 تا 23 بهمن برگزار می‌شود و ثبت اولیه نمرات در سامانه گلستان توسط استاد درس از 4 تا 29 بهمن خواهد بود و مهلت اعتراض دانشجویان 30 بهمن تا 4 اسفند است. در پایان ثبت نهایی نمرات و قفل توسط استاد درس از تاریخ 5 تا 9 اسفند انجام می شود.

پیام فارس

دانشگاه آزاد براساس تقویم آموزشی و با عنایت به بازه زمانی شروع و پایان کلاس‌ها در نیمسال اول برای ورودی‌های قبل از 99، تعداد جلسات کلاس‌ها برای دانشجویان غیر پزشکی 16 هفته و برای دانشجویان گروه پزشکی و دامپزشکی 17 هفته بوده است.
همچنین با توجه به تاخیر در شروع کلاس‌های درسی دانشجویان ورودی جدید در نیمسال اول سال تحصیلی 1400- 1399، واحد‌ها و مراکز دانشگاهی موظف به تشکیل کلاس‌ها به منظور تکمیل تعداد جلسات تا قبل از امتحانات بوده اند. شروع کلاس‌های درسی دانشجویان نیم‌سال اول ورودی قبل از 99 از 29 شهریور ماه بوده و تا 2 بهمن ماه 99 ادامه داشت. امتحانات نیز از 4 بهمن ماه 99 تا 16 بهمن ماه 99 برگزار خواهد شد.
ثبت نام و انتخاب واحد نیم‌سال اول دانشجویان ورودی سال 99، 8 تا 15 آبان ماه 99 انجام شد. کلاس‌های دانشجویان نیز از 17 آبان ماه 99 آغاز شد و 16 بهمن ماه 99 پایان خواهد یافت. امتحانات دانشجویان نیز در بازه زمانی 18 بهمن ماه 99 تا 29 بهمن ماه 99 ادامه خواهد داشت.
ثبت نام نیم‌سال دوم دانشجویان ورودی سال 99 نیز از 20 بهمن ماه 99 آغاز شد و تا 30 بهمن ماه 99 ادامه دارد. کلاس‌های درسی دانشجویان پزشکی و غیر پزشکی نیز از 2 اسفند ماه آغاز می‌شود، برای دانشجویان غیرپزشکی تا 3 تیر ماه 1400 و دانشجویان پزشکی تا 10 تیر ماه 1400 ادامه خواهد داشت. همچنین امتحانات دانشجویان از 12 تا 24 تیر ماه برگزار خواهد شد.

پیام فارس

انتهای پیام/ 

لینک کوتاه:
https://www.fars-online.ir/Fa/News/173763/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ورزش دانش‌آموزی با چاشنی خلاقیت در اسفند کرونایی

اسامی برندگان جشنواره ابوذر/ خبرگزاری فارس مازندران رسانه برتر شد

آخرین جزئیات مسکن فرهنگیان اعلام شد/ افتتاح برخی پروژه‌ها در سال آینده

پل «دکتر خدادوست» شیراز به زودی افتتاح می‌شود

تعداد شعب اخذ رای شهرستان جهرم برای انتخابات 1400 افزایش یافت

آغاز کاشت فضای سبز در بلوار احمدابن موسی(ع) شیراز

وعده ناتمام 10 ساله تکمیل واحدهای مسکن مهر پردیس

پیش‌بینی افزایش دما در خوزستان

پهپادهای ایرانی دروغ اسرائیل را بر ملا کرد+ فیلم

186 مرکز مثبت زندگی در استان فارس افتتاح می‌شود

آمار کرونا استان فارس 17 اسفند؛ 3 فوتی و 98 بیمار بستری

مجموعه آموزش و اشتغالزایی بهبودیافتگان از اعتیاد افتتاح شد

آیین رونمایی از پوستر جشنواره شهروند برگزیده برگزار شد

پهپادهای ایرانی دروغ نتانیاهو را بر ملا کردند

پیام تبریک سرپرست کتابخانه‌های عمومی خوزستان به مدیر خبرگزاری فارس در خوزستان

مشکلات و ناملایمات، صبر بانوی شیرازی را طاق کرد/خداحافظی اسکی باز شیراز از دنیای حرفه ای

پاسخ مسوولان شهرداری شیراز به ابهامات مطرح شده در مورد طرح سی پی

راه‌اندازی 168 صندوق اشتغالزای مردم یار بسیج در داراب

فردا 186 مرکز مثبت زندگی در فارس افتتاح می‌شود

مشکلات و ناملایمات، صبر بانوی شیرازی را طاق کرد/خداحافظی اسکی باز شیرازی از دنیای حرفه ای

فرمانده انتظامی فارس:تامین امنیت درسایه تعامل مردم با پلیس محقق می‌شود

داور، 3 پنالتی مسلم ما را نگرفت

برای زنده شدن شبکه مساجد همه تلاش کنیم

ائتلاف سعودی مدعی دفع حمله موشکی شد/ وقوع انفجار در شرق عربستان

چگونه بدون درد و خطر خانه تکانی کنیم؟

تعداد شعب اخذ رای شهرستان جهرم برای انتخابات سال آینده افزایش یافت

طرح سی پی و نامگذاری جدید معابر در کانون بحث شورای شهر شیراز

سه روستای فارس برگزیده جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب شدند

افتتاح 2400 مرکز مثبت زندگی با حضور رئیس جمهور همزمان در سراسر کشور

تخلفات گسترده جمعیت امام علی از عدم شفافیت مالی، فعالیت‌های ضددینی و توهین به اهل‌بیت

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز: مراکز درمانی فارس در آماده باش کرونا قرار گرفتند

کاشت نهال به یاد مداحان شهید و پیرغلامان اهل‌بیت(ع) در فرهنگسرای تهران

بوستان رسانه با حضور دوستان رسانه در شهر شیراز افتتاح شد

مراسم راهپیمایی به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع) در شیراز برگزار می‌شود

پهپادهای ایرانی دروغ نتانیاهو را لو داد +فیلم

مسجد کانون اصلی جوشش، حرکت و انگیزه بخشی جامعه ما است

پارس جنوبی جم از سد قشقایی شیراز گذشت

روابط عمومی دادگستری استان فارس: اظهارات مطرح شده در کلیپ مبنای غیر کارشناسی دارد/ در خصوص رأی مذکور اعمال ماده 477 صورت گرفته است

توزیع 10 هزار بسته معیشتی میان دانش آموزان بی بضاعت شیراز در مبعث رسول اکرم (ص)

لیگ یک/ پایان شیرین نیم‌فصل برای شاگردان نصرتی

اعترافات عجیب مرد شش انگشتی!

همه دلایل تأخیر در واکسیناسیون کرونا

دستور روحانی برای کنترل گرانی‌ها در آستانه نوروز

متفاوت ترین آئین درختکاری در منطقه21 برگزار شد

فعالیت 186 مرکز «مثبت زندگی» در فارس آغاز می شود

آغاز فاز دو بهسازی خیابان سهیل مرکزی برای روان سازی تردد

غرس بیش از 15 هزار اصله نهال در جنگل ها و بوستان ها

کاهش 50درصدی تلفات سوانح رانندگی

پروانه سلحشوری: رئیس‌جمهور به نوعی کتک‌خور نظام شده است

از توقیف کامیون حامل مواد مخدر در خاتم تا دستگیری توزیع کننده مواد مخدر در اردکان