پیام فارس

آخرين مطالب

تیرانداز: مخاطبان «فارس من» از کاربران توییتر فارسی عبور کرد/ تشریح سیاست‌های انتخاباتی خبرگزاری فارس اجتماعي

تیرانداز: مخاطبان «فارس من» از کاربران توییتر فارسی عبور کرد/ تشریح سیاست‌های انتخاباتی خبرگزاری فارس
  بزرگنمايي:

پیام فارس - به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، پیام تیرانداز مدیرعامل خبرگزاری فارس در همایش سالانه مدیران استانی خبرگزاری فارس اظهار کرد: انسان در بدو تولد فردی بی‌اختیار و بدون توانمندی خاصی آفریده می‌شود و پس از آن وظیفه دارد استعدادهای فراوان نهفته در وجودش را در مسیر عبودیت الهی بالفعل کند.
وی با بیان اینکه رشد و پیشرفت مهم‌ترین مساله‌ای است که باید در مأموریت شخصی ما مورد توجه قرار گیرد، گفت: مسیر شدن و صیرورت در همه عرصه‌ها وظیفه اصلی ما است که برای تحقق آن 2 عامل حرکت انسان و مسیر و جهت این حرکت، بسیار حائز اهمیت است.
مدیرعامل خبرگزاری فارس ادامه داد: تا تلاش نکنیم و حرکت نکنیم استعدادهای ذاتی انسان بروز نمی‌کند لذا در فرهنگ دینی ما توصیه به کار و تلاش شده و در مقابل آن اعمالی مانند رباخواری که مانع حرکت و کار بوده، حرام و قبیح شمرده می شود.
تیرانداز به اهمیت مسیر و جهت حرکت نیز اشاره کرد و افزود: حرکت باید در مسیر اصلاح جامعه و بندگی پروردگارباشد و هر آنچه مانع از این حرکت انسان شود باید از آن دوری کرد.
خبر منفی و یأس آور یا حتی سفیدنمایی‌های غیرواقعی «خبر خوب» نیست!
وی در ادامه با بیان تعریفی از خبر خوب پرداخت و افزود: مهم‌ترین مولفه خبر خوب عنصر حرکت آفرینی است. بنابراین هر خبری که مانع حرکت انسان شود خبر خوب نیست، چه خبر منفی و یأس آور باشد یا حتی سفیدنمایی های غیرواقعی که تلاش میکند مخاطب را قانع به وضع موجود و بی نیاز از حرکت نماید.
مدیرعامل خبرگزاری فارس با تأکید بر اینکه برای تشخیص جهت حرکت به علم و دین نیاز داریم، خاطرنشان کرد: در کنار درک مفاهیم و معارف به معلم نیاز داریم چرا که اصول جامعه بشری طوری ساخته شده که همواره معلم و شاگردی بوده که نسل به نسل به ما رسیده و ازجمله انقلاب اسلامی بر پایه معارف دینی شکل گرفته است.
مدیرعامل خبرگزاری فارس با بیان اینکه ماموریت انقلاب اسلامی بر پایه رشد دادن انسان‌ها و صیرورت بشر شکل گرفت، عنوان کرد: در تمام ساحت‌ها و ساختارهای سیاسی و اجتماعی انقلاب مثل قوه قضائیه، پلیس، آموزش و پرورش، دانشگاه و سایر موارد نقش معلمی و فرهنگ تعلیم و تربیت باید پررنگ باشد.
تیرانداز مأموریت اصلی رسانه را هم معلمی دانست و ابراز کرد: کار ما تعلیم و تربیت است و اصحاب رسانه در عین حال که باید دائما در حال کسب دانش و معرفت باشند وظیفه دارند به ارتقای سطح فکر جامعه در مسیری که پروردگار برای انسان در نظر گرفته اهتمام داشته باشند.
وی با طرح این سوأل که چطور باید رسانه را به دانشگاه و مدرسه تبدیل کرد، گفت: اخلاق اولین و مهم‌ترین ویژگی یک معلم خوب است که در همه امور باید سرلوحه کارش باشد. اگر معلمی بداخلاق بود حتما مورد رجوع قرار نمی گیرد و منشا اثر نیز نخواهد بود.
تیرانداز به روز بودن و مجهز شدن به علوم فنی و تخصصی را در کنار سواد دینی و فقهی از ملزومات دیگر «خبرنگار معلم» در رسانه دانست و افزود: مادامی که خودمان عامل به توصیه ها نباشیم، توقع همراهی و همسویی مخاطبان انتظار بی جایی است.
مدیرعامل خبرگزاری فارس تعاملی شدن رسانه را یکی از راهکارهای رشد مخاطبان معرفی کرد و افزود: رسانه یک طرفه نمی تواند وظایف رشد دادن مخاطبانش را به درستی انجام دهد. تعامل، عامل رشد توامان رسانه و مخاطب است و خبرگزاری فارس نیز نیز در این مسیر فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی راه اندازی سامانه فارس من را در راستای این ماموریت برشمرد و افزود: امروز سامانه فارس من با گذشت زمان کوتاهی از شروع به کار خود مورد اعتماد مخاطبان قرار گرفته به نحوی که مجموع مخاطبان آن بیش از 2 میلیون و 700 هزار مخاطب منحصر به فرد رسیده که این میزان بیشتر از کل کاربران فارسی زبان توئیتر است .
به‌زودی مردم نقش بیشتری در «فارس» ایفا خواهند کرد
تیرانداز در عین حال افزود: پروژه تعاملی شدن خبرگزاری فارس در ابتدای مسیر خود قرار دارد و بزودی مردم نقش بیشتری در این رسانه انقلابی ایفا خواهند کرد. به نحوی که علاوه بر تعیین سوژه ها و مکلف کردن خبرگزاری به پیگیری مطالبات مردم، بزودی امکان ویرایش متون و چیدمان صفحات خبرگزاری با نقش آفرینی مستقیم مخاطبان صورت خواهد گرفت.
تیرانداز تعاملی شدن، هوشمندسازی، قابلیت سنجش میزان اثرگذاری تولیدات و حرکت به سمت مولتی مدیا و تصویری شدن را چهار ماموریت اصلی خبرگزاری فارس برشمرد و افزود: به همت همکاران انقلابی خبرگزاری فارس در مسیر تحقق رسانه اسلامی هستیم و تلاش می‌کنیم فاصله فعلی تا نقطه مطلوب را کاهش دهیم.
وی به تغییر هویت بصری خبرگزاری فارس در آینده ای نزدیک اشاره کرد و بیان داشت: امروز خبرگزاری فارس به عنوان یک سازمان رسانه ای ماموریت‌های مختلفی را انجام می دهد که لازم است به مخاطبان و علاقه مندان معرفی شود به نحوی که فقط در دانشکده خبرگزاری فارس حدود هزار دانشجو تحصیل می\‌کنند و امروز این دانشکده به یکی از قطب‌های مطرح تربیت نیروی رسانه‌ای کشور تبدیل شده است.
تیرانداز در بخش دیگری از سخنانش به سیاست انتخاباتی خبرگزاری فارس اشاره کرد و افزود: با توجه به مبانی فکری ما مشارکت حداکثری مهمترین هدف در انتخابات آتی است چرا که رشد جامعه در گرو مشارکت و اراده برای تغییر و پیشرفت جامعه است که همه مردم باید نسبت به آن توجه داشته باشند.
وی کارآمدی را ضرورت مهم جامعه دانست و گفت: این کارآمدی به ویژه در شرایط فعلی که بسیاری از مردم به دلیل سوء تدبیرها آسیب جدی خورده اند بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد و ما معتقدیم کارآمدی از مسیر حضور حداکثری مردم در انتخابات و ایفای نقش فعالانه آنها پس از انتخابات رقم خواهد خورد.
مدیرعامل خبرگزاری فارس، پرهیز از ورود به بازی‌های سیاسی و لزوم حمایت از همه کاندیداهای انقلابی و تلاش برای شناساندن آنها به مردم را ماموریت مهم خبرگزاری فارس در انتخابات دانست و افزود باید با عقلانی کردن فضای انتخابات کمک کنیم تا مردم با آگاهی بالا و شناخت دقیق از کاندیداهای نهایی، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند و نتیجه هر آنچه که باشد برای خبرگزاری فارس و دوستداران انقلاب پیروزی است.
تیرانداز در پایان خطاب به مدیران استانی گفت: فرد انقلابی باید اخلاقی و عقلانی عمل کند ولی متاسفانه عده ای تلاش دارند نیروهای انقلاب را هیجانی و غیرعقلانی معرفی کنند. در این زمینه افرادی هستند که برای منافع خود با ظاهر انقلابی و ادبیات غیر اخلاقی و هوچی گرایانه به مردم آدرس غلط می دهند. همه ما وظیفه داریم مردم را نسبت به ماهیت این افراد آگاه کنیم و مانع کاسب کاری سیاسی آنها با ادبیات انقلابی و اقدامات ظاهرا گرایانه شویم.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.fars-online.ir/Fa/News/190631/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

احضار و بازداشت الاغ‌سواران در گراش!

بازداشت 3 نفر به دلیل الاغ سواری (+فیلم)

نماز جمعه در فارس برپا نمی شود

محل دپوی مواد مخدر و مشروبات الکلی در شیراز کشف شد

نقد و بررسی آنلاین تاریخ فلسفه معاصر غرب بهمن پازوکی

راستی آزمایی لغو تحریم‌ها حداقل سه ماه زمان نیاز دارد/ ستاره خلیج فارس ایران را صادر کننده بنزین کرد

طرح "مدرسه خوب" به همت گروه جهادی شهید هادی

کشف 901 کیلو تریاک و 190 لیتر مشروبات الکلی در یک منزل

وضعیت کرونایی اقامه نماز جمعه در تمام شهرهای فارس را این هفته تعطیل کرد

بازداشت و احضار 11 نفر به دلیل الاغ سواری (+فیلم)

ناکامی سوداگران مرگ در اردکان

تلاش برای تسهیل دسترسی شهروندان شیرازی به آرامستان «بهشت احمدی»

روند صعودی مبتلایان و فوتی های کرونا در تهران

تعطیلی تهران منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا

کلاهبرداری 10 میلیاردی از 600 نفر در قالب صندوق وام خانگی

سعدیا خوشتر از حدیث تو نیست/ تحفه روزگار اهل شناخت

901 کیلوگرم تریا در شیراز کشف شد.

تکمیل 24 هزار واحد مسکن مهر در گیلان تا پایان خرداد امسال

تعطیلی 3 مرکز غیرمجاز ارائه دهنده خدمات درمانی در شیراز

کشف بیش از 900 کیلوگرم تریاک در شیراز

شیخ اجل سعدی شیرین سخن

دستور احضار و بازداشت متخلفان از مقررات کرونا در گراش فارس صادر شد

کلید پژوهشگاه میراث به مدیر فارس رسید

تعداد موارد مثبت کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد 6 برابر شد

در شرایط کرونایی،نذری و افطاری ندهید

الاغ‌سواران گراش بازداشت شدند

بازداشت 3 نفر به دلیل الاغ سواری و نقض قرنطیه کرونایی

بازداشت الاغ سواران کرونایی در فارس ! / این فیلم لو داد!

بازداشت 3 نفر به دلیل الاغ سواری

سرپرست فرمانداری : اردکان به آب انتقالی نیازمند است

معرفی اعضای جدید هیات مدیره شرکت هواپیمایی کیش

اولویت کیش ایر، اتصال مراکز استان ها به کیش است

همدستی زن جوان با مرد غریبه برای شوهرکشی

کاهش 9 تا 12 درجه ای دمای هوا در استان های ساحلی دریای خزر

آخرین وضعیت پروژه های مسکن ملی و مهر

قیمت هندوانه ، کیلیویی 10 هزار تومان

وزیر بهداشت : گفتند من چرت و پرت می گویم !

کلنگ زنی نخستین کارخانه بازیابی پسماندهای شهری در جنوب شرق تهران

اجرای کوچه های دوستی با مشارکت زنان

آموزش شهروندان سرمایه گذاری برای نسلهای آینده است

احیاء خط کشی مسیرعابر پیاده خیابان ابوذر

پرداخت 120 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در استان کرمان

تثبیت اشتغال 13هزار و 667 نفر با پرداخت تسهیلات کرونا در استان همدان

13 هزار کسب و کار آسیب دیده از کرونا در اردبیل تثبیت شد

ضرورت همراهی متقاضیان مسکن مهر برای تسریع طرح‌ها

طرح افطار ١٤ با توزیع ٦ هزار بسته معیشتی در شیراز آغاز شد

آغاز طرح افطار 14 با توزیع 6 هزار بسته معیشتی در شیراز

همزمان با یادروز سعدی؛ کلیات نفیس سعدی منتشر شد

جنازه 2 جوان غرق شده بعد از 12 روز! +عکس

شیخی: موسیقی در هیئت نباید موجب نارضایتی اهل آسمان شود