پیام فارس

آخرين مطالب

امام علی(ع) از جایگاه ویژه ای در میان اهل سنت برخوردار است/ شهادت امام علی(ع) ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر در تاریخ اسلام بود اجتماعي

امام علی(ع) از جایگاه ویژه ای در میان اهل سنت برخوردار است/ شهادت امام علی(ع) ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر در تاریخ اسلام بود
  بزرگنمايي:

پیام فارس - علمای برجسته اهل‌سنت کردستان اظهار داشتند: امام علی(ع) اسوه‌ای جامع و انسانی‌ و الگویی همیشه جاودان برای نسل امروز و فرداهای جامعه بشریت است.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، در دنیای امروز که معنویت گمشده بشریت است، شناساندن شخصیت‌های بی‌نظیر و والا و سبک زندگی بزرگمردانی همچون امام علی(ع) که در همه مقاطع عمر گرانبهایش می‌تواند برای نسل‌های عصر حاضر الگو و اسوه کاملی باشد؛ امری شایسته و ضروری است، این ضرورت به‌ویژه در جامعه اسلام به‌سبب توطئه‌های دشمنان و تلاش بیگانگان در جهت ایجاد تفرقه میان مسلمان شیعه و سنی، بیشتر خود را نشان می‌دهد.
امام علی(ع) شخصیتی تربیت‌یافته در دامن پیامبر گرامی اسلام(ص) است، ایشان در تمام دوران رسالت پیامبر همواره در رکاب پیامبر اسلام برای دفاع از اسلام و اعتلای کلمه وحدت مبارزه کرده و افتخارات فراوانی برای اسلام آفریده و احادیث و روایات رسیده از پیامبر اعظم در رابطه با شخصیت علی(ع) بیانگر عظمت و مقام والای آن حضرت نزد پیامبر اکرم (ص) است.
بررسی شخصیت ممتاز حضرت علی(ع) به‌عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای وحدت مسلمانان و تبیین سیره وحدت‌آفرین آن حضرت در دوران سایر خلفای راشدین، می‌تواند امروزه درسی راهگشا برای مسلمانان و یک الگوی علمی و کاربردی برای اتحاد جهان اسلام باشد.

پیام فارس

ماموستا رستمی: سیره عدل علوی، مسلمان و غیر مسلمان نمی شناسد
ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار کرد: سیره عدل علوی، مسلمان و غیر مسلمان، نمی شناسد چرا که در مکتب امام علی (ع) باید مدافع مظلوم بود.
وی ضمن تسلیت به‌مناسبت شهادت مظلومانه حضرت امام علی(ع) اظهار کرد: حضرت علی(ع) همه عمر خود را در اجرای عدالت وقف کرد و به‌ واسطه تحقق این امر به شهادت در راه عدالت نائل شد.
وی گفت: یکی از بزرگترین حوادث تاریخ مسلمانان که در راه تغییر مسیر اسلام روی داد، شهادت حضرت علی(ع) بود. با شهادت آن بزرگوار، اسلام تنها نگهبان دلسوز و یگانه حامی واقعی خود را از دست داد و مسلمانان از برکت وجود پیشوایی محبوب، زمامداری عادل، امامی عالم، رهبری رئوف و مهربان محروم شدند، و امواج بلایا و فتنه ها از هر سو آنها را احاطه کرد. ضربت «ابن ملجم مرادی» ضربتی بود که بر پیکر اسلام، عدالت، حرّیت و فضیلت که بر پیکر تمام اهداف عالی انسانی وارد شد.
ماموستا رستمی با اشاره به فضایل حضرت علی (ع) گفت: حضرت علی (ع) مصداق بارز شجره طیبه است که ریشه اش در اعماق زمین فرو رفته و به طرف آسمان جوانه کشیده و شاخ و برگش تا صدرالمنتهی رسیده است و تمام جن و انس و فرشتگان الهی از وجود نعمت آن حضرت استفاده می کنند.
وی گفت: خداوند در زمان حیات رسول خدا زمینه را برای امامت حضرت علی (ع) مساعد فرمود و زادگاه او را حرم خودش قرار داد و بیت پیامبر که فرودگاه وحی و جای تردد فرشتگان الهی بود را برای تربیت حضرت علی(ع) تعیین کرد.
امام جمعه سنندج با اشاره به محبت حضرت علی (ع) در قلب هر مسلمانی افزود: در هر قلبی که محبت علی (ع) باشد ایمان نیز خواهد بود و هر جا حضرت علی (ع) باشد عدالت و حق نیز خواهد بود.
ماموستا رستمی گفت: حضرت علی(ع) نمونه بارز یک انسان متعالی بودند و این امر علاوه بر پرورش در دامن پیامبر اکرم(ص)، ناشی از روحیه والای ایشان در حقیقت‌طلبی و خداباوری بود.

پیام فارس

امام علی (ع) مظهر بی بدیل عدالت، شجاعت و در صبر و بردباری برترین بود
ماموستا عبدالرحمان خدایی امام جمعه بانه در گفتگو با خبرنگار کردتودی ضمن تسلیت شهادت مولای متقیان علی علیه السلام گفت: امیرالمومنین اولین مردی بود که به اسلام ایمان آورد و مظهر بی بدیل، عدالت و شجاعت و در صبر و بردباری برترین بود.
ماموستا عبدالرحمان خدایی اظهار کرد: امام علی (ع)اسوه ای جامع و انسانی است که عظمت خرد و توانمندی های روحی و روانی او، وی را الگویی همیشه جاودان برای امروز و فردا و فرداهای تمامی جوامع ساخته، به گونه‌ای که پیروان شیفته او را در تمامی عصرها و نسل ها سربلند و خرسند کرده است.
وی اضافه‌کرد: مولای متقیان امام علی (ع)در شبی به شهادت رسیدند که از هزار ماه قمری بلندتر و بزرگتر است ، منشا از دست دادن امام علی(ع) عدم بصیرت، آگاهی و اخلاق بود، با کمال تاسف خوارج در این شب بزرگترین ضربه به قلب اسلام زدند و مولای متقیان در این شب به دست ابن ملجم ضربت خوردن و در 21 رمضان به شهادت رسیدند.
ماموستا خدایی با تاکید بر این که منشا از دست دادن این ابر مرد بزرگ تاریخ عدم بصیرت، آگاهی و اخلاق بود بیان داشت: مقام شخصیت حضرت علی (ع) را در چند بعد باید خلاصه کرد و مقام این راد مرد بزرگ اسلام بر کسی پوشیده نیست و این ابعاد ،عبادت، حاکمیت، قضاوت و عدالت است.
وی با بیان اینکه امام علی(ع) شخصیتی کم نظیر در دنیای اسلام است گفت: حضرت امیر المومنان (ع) شخصیت بزرگ در عالم اسلام و پس از حضرت محمد (ص) از عالی ترین انسان ها به شمار می رفت، ایشان در خانواده پیامبر (ص) رشد کرده و به وسیله نبی مکرم اسلام (ص) تحت تعلیم و تربیت قرار گرفت و شخصیتی بود که در تمامی زمینه‌ها کم‌نظیر بود.

پیام فارس

شهادت امام علی (ع) ضایعه ای جبران ناپذیر در تاریخ اسلام بود
ماموستا ملا هاشم نوری امام جمعه اهل سنت قروه در گفتگو با خبرنگار کردتودی گفت: حضرت امام علی (ع) داماد پیامبر اسلام و از صحابه ویژه حضرت محمد (ص) بودند که نقش ویژه ای در تثبیت دین اسلام داشتند و شهادت ایشان ضایعه ای جبران ناپذیر در دوران صدر اسلام بود که تا به امروز نیز عواقب آن وجود داشته است.
وی با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت امام علی (ع) ، اظهار داشت: حضرت امام علی (ع) از جایگاه ویژه ای در میان مسلمانان و بخصوص در میان اهل سنت برخوردار است که ع اهل سنت نیز بر عظمت ایشان تاکید شده است.
وی با بیان اینکه امام علی (ع) دارای امتیازات ویژه ای بوده اند افزود: حضرت امام علی (ع) داماد پیامبر اسلام و از صحابه ویژه حضرت محمد (ص) بودند که نقش ویژه ای در تثبیت دین اسلام داشتند و شهادت ایشان ضایعه ای جبران ناپذیر در دوران صدر اسلام بود که تا به امروز نیز عواقب آن وجود داشته است.
امام جمعه اهل سنت قروه با بیان اینکه خوارج گروهی تفرقه انگیز و خارج شده از دین بودند خاطر نشان کرد: این گروه گمراه در تاریخ اسلام زیان های جبران ناپذیری وارد کرده اند که امروز نیز سرسپردگان دشمنان اسلام هستند و در گروه های تکفیری رد پای آنان دیده می شود .
وی با تاکید بر لزوم هوشیاری در برابر دشمنان اسلام گفت: دشمنان ما همیشه در کمین هستند و از صدر اسلام تاکنون دشمنی با دین مبین اسلام را ادامه داده اند و باید در برابر آنان هوشیارانه عمل کرد.

پیام فارس

حضرت علی (ع) شخصیتی بی نظیر در جهان اسلام است
امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: حضرت علی (ع) شخصیتی برجسته جهان اسلام است که تنها به یک مذهب خاص تعلق ندارد زیرا اندیشمندانی از سایر ادیان نیز امروز به مطالعه در خصوص آن حضرت می پردازند.
ماموستا لقمان محمدیان در گفتگو با خبرنگار کردتودی ضمن تسلیت فرا رسیدن 21 رمضان شهادت حضرت علی (ع) اظهار داشت: حضرت امام علی(ع) در عالم اسلامی شخصیتی بزرگوار و بی‌همتا داشتند و هر چقدر بخواهیم عظمت وی را بیان کنیم بازهم کم می‌آوریم.
وی با بیان اینکه شهامت و شجاعت امیرالمومنین(ع) قابل توجه و بی‌نظیر بود،افزود: زبان از وصف توانایی آن حضرت قاصر است و توصیف بزرگواری و عظمت حضرت امام علی(ع) ساعت ها وقت می خواهد چراکه شخصیت ایشان بی‌نظیر بود.
امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: حضرت علی (ع) شخصیتی برجسته جهان اسلام است که تنها به یک مذهب خاص تعلق ندارد زیرا اندیشمندانی از سایر ادیان نیز امروز به مطالعه در خصوص آن حضرت می پردازند.
ماموستا محمدیان با تاکید بر اینکه جایگاه امام علی (ع) در میان اهل سنت بسیار والا و مقدس است، بیان داشت: فضایل و سیره زندگی امام علی (ع) باید سرمشق زندگی همه مسلمانان قرار گیرد
وی عنوان کرد: توجه ویژه به جایگاه رفیع حضرت علی(ع) در اکثر احادیث اهل سنت نشان از تکریم و تعظیم ایشان در عقیده اهل سنت است.
امام جمعه اهل سنت بیجار بیان داشت: حضرت علی (ع) اسوه علم و تقوی است، در بسیاری از کتب معتبر اهل سنت به علم و تقوای آن حضرت اشاره شده است و اگر در جایی غیر از این مطرح شود بدون شک از جانب دشمنان وحدت جامعه اسلامی است که قصد ایجاد فضای تفرقه بین مسلمانان را دارند.
ماموستا محمدیان خاطر نشان کرد: حضرت علی (ع) یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین معصومینی است که در راه اعتلای دین مبین اسلام کوشید و به همین دلیل است که همه مذاهب دین مبین اسلام جایگاه و منزلت با بالاترین درجه برای آن حضرت قائل هستند.
انتهای پیام/
عضویت در کانال تلگرام خبربان

لینک کوتاه:
https://www.fars-online.ir/Fa/News/206056/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

افزایش 50 درصدی اهدای خون در جهرم

کشف رب گوجه و پنیر احتکار شده در شیراز

محاکمه سیف، تعویق ارشد و جمع‌آوری زباله‌های شهرکُرد؛ کمپین‌های موفق «فارس من» در هفته‌ای که گذشت

ثبت ملی 11 میراث ناملموس در فارس

اتمام مسکن مهر، پاس به دولت سیزدهم/ زندگی من، بندخون تو

کواکبیان: نباید انتخابات را به مذاکرات وین گره بزنیم/ با لجبازی و بحث‌های نابهنجار تاجزاده موافق نیستم

شروط ‌شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب برای احداث مجموعه خودرویی خلیج فارس

پیش‌بینی بارش پراکنده برای نواحی شمالی فارس

انسان و گرما، مهم‌ترین عامل آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی/ روند آتش‌سوزی‌ها در سال جاری نزولی است

کشف گوشت شکار از منزل متخلفان شکار و صید در فارس

مواج شدن دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس/ رگبار باران در ارتفاعات هرمزگان

سرمربی تیم صبای مهر تبریز انتخاب شد

فارس من|تمامی امتحانات بجز پایه نهم و دوازدهم مجازی برگزار می‌‎شود

سرمازدگی فرودین‌ماه 488 میلیارد تومان به کشاورزی شیراز آسیب زد

شرکت فجر انرژی عرضه اکسیژن مایع را آغاز کرد

شیراز رنگین کمان اقوام ایرانی و معیار تعامل در تراز جهان

ابلاغ مراتب ثبت ملی 11 میراث‌فرهنگی ناملموس به استاندار فارس

عراقچی: آمریکا برای بازگشت به برجام جدیت دارد

ریاض، مذاکره مستقیم با ایران را تایید کرد

املاک شهرداری تهران در اختیار چه گروه‌هایی است؟

بررسی دقیق شکایت الاهلی عربستان از استقلال؛ تنها در این صورت استقلال محروم می شود!

زیان سرمازدگی به کشاورزی شیراز بیش از 488 میلیارد تومان برآورد شد

آنچه که باید از الزامات حمل دوچرخه در مترو بدانید

شکایت شهرداری تهران از معترضان آبان 98 پس گرفته شد

استاد دانشگاه: جلب اعتماد مردم پیش‌شرط انتخابات پرشور است

رونمایی از تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

اقدامات شهرداری منطقه 20 در لیالی قدر

شب های تهران،فوریت های خدمات اجتماعی

اجرای اقدامات اضطراری در تالاب بختگان/ حق‌آبه راه اصولی نجات فلامینگوهاست

روسیه: خروج از برجام به شکست مفتضحانه منجر شد

2 قتل و یک خودکشی در شیراز + جزئیات

روزهایی که می‌آید

تحلیل جالب کارشناس کره‌ای درباره تاریخچه روابط سیاه ایران و آمریکا + فیلم

شهروند به بقا امیدوار شد

وضعیت حضور کارمندان در ادارات از امروز

سنگ تمام استقلال تاجیکستان برای پرسپولیس

شکایت رسمی الاهلی عربستان از استقلال بخاطر میلیچ

ریزگردهای نمکی،تهدیدی برای انجیرستان‌های استهبان فارس

مدیر تیم ذوب آهن: امیدوارم مقابل استقلال اسیر ناداوری نشویم

نیزارهای ورودی بوشهر طعمه حریق شد+فیلم

لیگ دسته اول فوتبال| صدرنشین در خانه شکست خورد، هوادار از سد چوکا گذشت

کشف 10 هزار قوطی رب گوجه و اقلام خوراکی احتکار شده

زلزله نسبتا شدید در مرز استانهای بوشهر و فارس

اولین واکنش دروازه‌بان اسبق استقلال بعد از پیوستن به تیم آمریکایی

59‌ نفر از زندانیان غیرعمد فارس از زندان‌ آزاد شدند

زلزله 4.2 ریشتری بندر گناوه را لرزاند

ناکامی «طرح معامله قرن» و «عادی سازی روابط» با کشورهای حاشیه خلیج فارس

گزارش خبرنگار فارس از حال و هوای روز قدس در مشهد/ بگو به دشمن‌مان انتقام نزدیک است

زلزله در مرز استان های بوشهر و فارس

احداث یک مدرسه خیرساز در شهرستان جهرم