پیام فارس

آخرين مطالب

«صداقت در سیاست» شعار اصلی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باشد اجتماعي

«صداقت در سیاست» شعار اصلی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باشد
  بزرگنمايي:

پیام فارس - آیت‌الله رمضانی، «صداقت در سیاست» را از اصول مهم حاکمیتی حضرت علی(ع) دانست و گفت: با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری، شعار جدی کاندیداهای انتخاباتی باید «صداقت در سیاست» باشد یعنی با مردم از زبان صدق سخن بگویند.
به گزارش خبرگزاری شبستان از رشت، آیت‌الله « رضا رمضانی گیلانی » شب گذشته (دوشنبه، 13 اردیبهشت) در مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و شب شهادت حضرت علی(ع) که به همت هیئت متوسلین به ائمه اطهار(ع) شهرستان رشت در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: شهادت حضرت علی(ع) از تلخ ترین صحنه‌های تاریخ است زیرا حضرت به معنای واقعی دغدغه عدالت داشت.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امیرالمومنین(ع) شهید راه مقاومت بر علیه شرک، کفر، الحاد، تزویر و نفاق است، افزود: جامعه بشری تشنه ندای حق طلبی علی بن ابی طالب(ع) است.
وی با بیان اینکه شب‌های قدر، شب‌های درخواست توفیق است، تاکید کرد: در دعاهای روزانه ماه مبارک رمضان می‌بینیم که مکرر درخواست توفیق برای قرائت، تدبر، تأمل و تفکر در قرآن کریم شده است.
آیت‌الله رمضانی افزود: همچنین در دعاهای روزهای ماه مبارک، توفیق برای استغفار، توفیق توبه و بندگی و توفیق اطعام و کارهای خیر را از خداوند طلب می‌کنیم.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه شب قدر، شب درخواست توفیق برای افزایش ایمان است، تصریح کرد: ایمان قطعا به انسان آرامش و امنیت می‎دهد؛ آرامش انسان مؤمن زمانی است که به حقیقت ایمان رسیده باشد.
وی با بیان اینکه لازمه ایمان، عمل است، تاکید کرد: شب قدر، شب درخواست عمل صالح است؛ عملی که زمینه رشد انسان را فراهم می‌کند.
آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه عملی پذیرفته می‌شود که آگاهی و یقین به آن داشته باشیم، گفت: خوش اخلاقی و خوشخویی در کسی که عمل صالح انجام می‌دهد، وجود دارد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه بحث خوش اخلاقی در قرآن به عنوان قاعده طلایی بیان شده است، اظهار کرد: شرک، بدخواهی نسبت به دیگران، شک و تردید در انجام عمل و اصرار بر معصیت، مانع پذیرش عمل است.
وی اظهار کرد: در شب‌های قدر، بزرگترین فرشته الهی مامور به نزول و رساندن پیام حق تعالی یعنی سلام و سلامتی به انسان‌ها است.
آیت‌الله رمضانی در ادامه به شهادت مولای متقیان، حضرت علی (ع) در محراب عبادت اشاره کرد و گفت: امیرالمومنین(ع) شهید راه عقلانیت، معنویت، عدالت و مقاومت بود.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با ضروری خواندن مطالعه اصول حاکمیتی امیرالمومنین(ع)، تصریح کرد: چهار اصل حاکمیتی در مبنای حضرت علی(ع) وجود دارد که عموم مردم به ویژه مسئولین باید به آن توجه کنند.
وی به منشور حکومتداری امیرالمومنین(ع) اشاره و تاکید کرد: قبول مسئولیت، راه هزینه پرداختن است و یکی از هزینه‌های آن شهادت است؛ کار نیک بر مسئولین نیک‌تر و کار زشت نیز بر مسئولین، زشت‌تر است.
آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه اصل اول حاکمیتی امیرالمومنین(ع)، حق محوری است، افزود: این اصل باید مسیر زندگی یک مسلمان واقعی باشد و همه چیز انسان باید در خدمت حق باشد؛ مردم نباید از حق کوتاه بیایند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، اصل دوم حاکمیتی حضرت علی(ع) را صداقت در سیاست دانست و گفت: با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری، شعار جدی کاندیداهای انتخاباتی باید صداقت در سیاست باشد یعنی با مردم از زبان صدق سخن بگویند و صادق باشند.
وی با اشاره به اینکه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید هر آنچه را که درست است با مردم مطرح کنند، تصریح کرد: د ر نظام اموی صداقت هیچ جایگاهی ندارد و بی صداقتی ارزش است ولی در نظام علوی، صداقت سرچشمه ارزش‌ها است.
آیت‌الله رمضانی اضافه کرد: نظام اموی نمونه‌ای از یک نظام ماکیاولی است که در آن از هر ابزاری برای رسیدن به قدرت استفاده می‌کنند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه کسی که توان تحقق کاری را ندارد نباید وعده بدهد، افزود: این موضوع هم برای مسئولین و هم عموم مردم صدق می‌کند.
وی به اصل سوم حاکمیتی امیرالمومنین(ع) یعنی اصل سازش ناپذیری اشاره کرد و گفت: سازش ناپذیری یکی از اصول مهم است که باید در میدان عمل خودش را نشان دهد.
آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه بعضی‌ها خیلی حرف می‌زنند، ولی باید بدانند که میدان عمل، خیلی سخت است، گفت: در میدان عمل باید هزینه پرداخت کرد، مثلا در جایی که عده‌ای به دنبال منکوب کردن و از بین بردن شما هستند، سازش ناپذیری قطعا یک اصل است.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به عدالت‌خواهی به عنوان اصل چهارم حاکمیتی امیرالمومنین(ع) اشاره و خاطرنشان کرد: عدالت‌خواهی و عدالت‌گستری، آمال و آرزوی همه انبیای الهی است و عدل باید مبنای همه حرکت‌های یک مسلمان باشد.
وی به برتری عدل نسبت به جود اشاره و تاکید کرد: جود یک امر شخصی است ولی عدل یک قاعده و ضابطه است که اجازه نمی دهد تا به کسی ظلم شود.
آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه عدل و عدالت باید مبنای حرکت فردی، اجتماعی و سیاسی باشد، خاطرنشان کرد: اگر بحث مهم بودن بین پیشرفت و عدالت مطرح شد، قطعا بر اساس بیانات امیرالمومنین(ع)، عدالت مهمتر است زیرا همه چیز باید با ملاک عدل، قرار داده شود.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) عدالت در انتخابات را در برابری رای رهبر معظم انقلاب و رای یک نفر در دورترین نقطه ایران دانست و گفت: آنطور نیست که رأی یک نفر، هزار رأی حساب شود و رای نفر دیگری، یک رأی؛ اگر اینطور بود، یعنی مصداق بی عدالتی است.
وی اظهار کرد: شکاف طبقاتی در جامعه، غوغای بیکاری، تبعیض در بهداشت و ثروتمندتر شدن ثروتمندان، به نوعی نشأت گرفته از بی عدالتی است.
آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه عدل و عدالت در طول تاریخ از مظلوم‌ترین واژه‌ها بوده است، تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از حاکمان ادوار تاریخ، از واژه عدالت، آزادی و امنیت برای ظلم به بشریت استفاده کردند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه عدالت به قدری غریب شده، که غربی‌ها حتی در مفهوم آن هم دخل و تصرف کرده‌اند، تصریح کرد: عدالت در غرب یعنی وقتی دو کشور با هم در جنگ هستند، باید به کشوری که اسلحه کمتر دارد، اسلحه فروخت؛ عدالت غربی، توسعه جنگ طلبی است.
وی اظهار کرد: باید برای تغییراتی که در مفهوم و مصداق عدالت که در طول تاریخ بشری ایجاد شده، گریست.
آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه آمریکا در خیلی از مناطق به بهانه بازگرداندن حق و حقوق ملت‌ها، حضور پیدا می‌کند که یک فریب بزرگ است و خیلی‌ها هم فریب خورده‌اند، افزود: غالب کشورهای عربی به سمت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرکت‌ کرده‌اند، که این فاجعه آمیزترین جنایت تاریخ است.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه استقرار عدالت در جامعه سبب شکوفایی استعدادها و بهره وری صحیح از امکانات و نعمت‌ها می‌شود، تصریح کرد: عدالت بهترین سوژه برای پیوند دادن ملت‌ها است و جهان تشنه عدالت گستری است.
وی به مفهوم عدالت‌گستری اشاره کرد و گفت: منجی عالم بشریت با شعار ریشه‌کنی اختلافات نابجای طبقاتی ظهور می‌کنند و طعم واقعی عدالت را به جهانیان می‌چشانند.
آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه کسی که به ثروت و قدرتش می‌نازد، می‌بالد و شکاف طبقاتی ایجاد می‌کند، نزد امیرالمومنین(ع) ذلیل است، خاطرنشان کرد: امام علی(ع) برای عدالت‌خواهی در محراب عبادت به شهادت رسید.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اذعان کرد: شهادت علی(ع) فاتحه بر عدالت، عقلانیت و معنویت و مقابله با مقاومت در برابر خودکامگی‌ها است.
پایان پیام/164 عضویت در کانال تلگرام خبربان

لینک کوتاه:
https://www.fars-online.ir/Fa/News/206057/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

افزایش 50 درصدی اهدای خون در جهرم

کشف رب گوجه و پنیر احتکار شده در شیراز

محاکمه سیف، تعویق ارشد و جمع‌آوری زباله‌های شهرکُرد؛ کمپین‌های موفق «فارس من» در هفته‌ای که گذشت

ثبت ملی 11 میراث ناملموس در فارس

اتمام مسکن مهر، پاس به دولت سیزدهم/ زندگی من، بندخون تو

کواکبیان: نباید انتخابات را به مذاکرات وین گره بزنیم/ با لجبازی و بحث‌های نابهنجار تاجزاده موافق نیستم

شروط ‌شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب برای احداث مجموعه خودرویی خلیج فارس

پیش‌بینی بارش پراکنده برای نواحی شمالی فارس

انسان و گرما، مهم‌ترین عامل آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی/ روند آتش‌سوزی‌ها در سال جاری نزولی است

کشف گوشت شکار از منزل متخلفان شکار و صید در فارس

مواج شدن دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس/ رگبار باران در ارتفاعات هرمزگان

سرمربی تیم صبای مهر تبریز انتخاب شد

فارس من|تمامی امتحانات بجز پایه نهم و دوازدهم مجازی برگزار می‌‎شود

سرمازدگی فرودین‌ماه 488 میلیارد تومان به کشاورزی شیراز آسیب زد

شرکت فجر انرژی عرضه اکسیژن مایع را آغاز کرد

شیراز رنگین کمان اقوام ایرانی و معیار تعامل در تراز جهان

ابلاغ مراتب ثبت ملی 11 میراث‌فرهنگی ناملموس به استاندار فارس

عراقچی: آمریکا برای بازگشت به برجام جدیت دارد

ریاض، مذاکره مستقیم با ایران را تایید کرد

املاک شهرداری تهران در اختیار چه گروه‌هایی است؟

بررسی دقیق شکایت الاهلی عربستان از استقلال؛ تنها در این صورت استقلال محروم می شود!

زیان سرمازدگی به کشاورزی شیراز بیش از 488 میلیارد تومان برآورد شد

آنچه که باید از الزامات حمل دوچرخه در مترو بدانید

شکایت شهرداری تهران از معترضان آبان 98 پس گرفته شد

استاد دانشگاه: جلب اعتماد مردم پیش‌شرط انتخابات پرشور است

رونمایی از تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

اقدامات شهرداری منطقه 20 در لیالی قدر

شب های تهران،فوریت های خدمات اجتماعی

اجرای اقدامات اضطراری در تالاب بختگان/ حق‌آبه راه اصولی نجات فلامینگوهاست

روسیه: خروج از برجام به شکست مفتضحانه منجر شد

2 قتل و یک خودکشی در شیراز + جزئیات

روزهایی که می‌آید

تحلیل جالب کارشناس کره‌ای درباره تاریخچه روابط سیاه ایران و آمریکا + فیلم

شهروند به بقا امیدوار شد

وضعیت حضور کارمندان در ادارات از امروز

سنگ تمام استقلال تاجیکستان برای پرسپولیس

شکایت رسمی الاهلی عربستان از استقلال بخاطر میلیچ

ریزگردهای نمکی،تهدیدی برای انجیرستان‌های استهبان فارس

مدیر تیم ذوب آهن: امیدوارم مقابل استقلال اسیر ناداوری نشویم

نیزارهای ورودی بوشهر طعمه حریق شد+فیلم

لیگ دسته اول فوتبال| صدرنشین در خانه شکست خورد، هوادار از سد چوکا گذشت

کشف 10 هزار قوطی رب گوجه و اقلام خوراکی احتکار شده

زلزله نسبتا شدید در مرز استانهای بوشهر و فارس

اولین واکنش دروازه‌بان اسبق استقلال بعد از پیوستن به تیم آمریکایی

59‌ نفر از زندانیان غیرعمد فارس از زندان‌ آزاد شدند

زلزله 4.2 ریشتری بندر گناوه را لرزاند

ناکامی «طرح معامله قرن» و «عادی سازی روابط» با کشورهای حاشیه خلیج فارس

گزارش خبرنگار فارس از حال و هوای روز قدس در مشهد/ بگو به دشمن‌مان انتقام نزدیک است

زلزله در مرز استان های بوشهر و فارس

احداث یک مدرسه خیرساز در شهرستان جهرم