پیام فارس

آخرين مطالب

101 طرح سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی شناسایی شد اجتماعي

101 طرح سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی شناسایی شد
  بزرگنمايي:

پیام فارس -

پیام فارس


ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی از ورود تیم‌های سرمایه گذاری جدید، طی هفته آینده به استان خبر داد و بیان کرد: تاکنون 101 طرح سرمایه‌گذاری در استان شناسایی شده و مهم این است که اگر هر کدام از این طرح‌ها را به دست سرمایه‌گذار بسپاریم وی معطل یا سردرگم نشود و بدون دغدغه کار را آغاز کند.
حمید ملانوری، امروز پنج شنبه سوم تیرماه در ستاد توسعه خاوران با بیان اینکه این سرمایه گذاری‌ها در 
بخش‌های معدنی، صنعتی و گردشگری استان خواهد بود، گفت: ورود این تیم‌ها به استان از نتایج راه اندازی ستاد توسعه خاوران است و انتظار می‌رود سایر مدیران هم برای رسیدن به نتایج مطلوب در این بخش ها ، پیگیر امور باشند.
به گزارش ایسنا، وی رونق بخش معادن، صنایع و گردشگری را در گرو تامین زیرساخت‌ها عنوان کرد و افزود: اگر برای تامین زیرساخت ها، بخش دولتی و یا بخش خصوصی تعهد می‌دهد ، باید مدیران مربوطه تا زمانی که مشکل حل می‌شود، آن تعهدات را پیگیری کنند.
استاندار خراسان جنوبی بر رفع موانع پیشرو سرمایه گذاران استاندار تاکید کرد و ادامه داد: پشتیبانی و حمایت از سرمایه گذاران، زمانی معنا پیدا می‌کند که سرمایه گذار در روند کار ، معطل نشود و در 2 هفته به نتیجه رسد.
ملانوری از سرمایه گذارانی که برای ساخت بیمارستان و زائرسرا در طبس تلاش می‌کنند و هم چنین از مدیر منطقه ویژه اقتصادی که از نجمه خدمتی؛ تیرانداز ملی پوش استان حمایت مالی می‌کند نیز قدردانی کرد.
وی بیان کرد: براساس ضابطه‌ای که در دستورالعمل ستاد توسعه خاوران قید شده، موارد باید دنبال شود و کاری که انجام شده، ارزشمند است بنابراین باید تا دو هفته آینده هر طرحی توسط کارگروه امور زیربنایی ستاد تایید شد در جلسه قابل اجرا عنوان شود و مابقی از فهرست حذف شوند.
ملانوری اظهار کرد: از 101 طرح مذکور 40 طرح که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی شناسایی شده، تمامی استعلام‌ها را دارند و برای سایر طرح‌ها باید استعلام اخذ شود.
وی گفت: در مدتی که ستاد توسعه خاوران تشکیل شده، اتفاقات خوبی رقم خورده است که در ادامه این حرکت‌ها با گذشت یک دوره زمانی کارشناسی و بررسی ورود سرمایه‌گذار حتما شاهد اتفاقات خوبی در حوزه سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی استان در بخش‌های مختلف خواهیم بود، این روند البته مقداری زمان‌بر خواهد بود تا در ریل درستی قرار بگیرد.
استاندار خراسان جنوبی افزود: تاکنون 101 طرح سرمایه‌گذاری در استان شناسایی شده و مهم این است که اگر هر کدام از این طرح‌ها را به دست سرمایه‌گذار بسپاریم وی معطل یا سردرگم نشود و بدون دغدغه کار را آغاز کند.
وی بیان کرد: در برخی جلسات با مسوولان کشوری خیلی از افراد اطلاعات استان را ندارند در حالی که خراسان جنوبی در حوزه‌های اقتصادی کشور فعالیت‌های بزرگی دارد و نشان می‌دهد در حوزه اطلاع‌رسانی و تبلیغی زیاد کار نشده و باید تقویت شود.
ملانوری با اشاره به مصوبات ستاد توسعه خاوران تاکید کرد: اگر می‌خواهیم معادن فعال شود و صنعت، گردشگری و سایر حوزه‌ها رونق بگیرد ابتدا باید زیرساخت‌ها را حل کرد، دستگاه‌هایی که قول می‌دهند پای تعهدات خود بایستند و مصوبات را به طور جدی پیگیری و انجام دهند.
وی اظهار کرد: برای مصوبات ستاد توسعه خاوران باید ممارست و جدیت در پیگیری مصوبات مدنظر قرار بگیرد تا به نتیجه مطلوب برسد.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به مصوبه ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی در معادن زغال‌سنگ طبس، تصریح کرد: ارزش ارتباطات در معادن بسیار بالا است لذا ارزش دارد که با مشارکت فعالان همان حوزه این مشکل حل شود.
وی گفت: اگر همه امکانات، تجهیزات و اعتبارات را خرج فعال کردن بخش خصوصی کنیم منابع همین بخش مشکلات و مسایل استان را حل خواهد کرد لذا باید مسیر را هموار کنیم تا بخش خصوصی فعالیت‌های خود را توسعه دهد.
ملانوری با تاکید بر اینکه شالوده و اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مردمی کردن اقتصاد است، بیان کرد: فعال کردن بخش خصوصی همان مردمی کردن اقتصاد و اقتصاد را بر پایه منابع مردمی و خصوص فعال کردن است.
وی با بیان اینکه در حوزه معادن و صنعت چند کار بزرگ در استان شروع شده است گفت: جلسات متعددی در این خصوص برگزار و موضوعاتی مطرح شده که باید به طور جدی مسایل دنبال و رصد شود.
وی ادامه داد: شرکت گُهرزمین از شرکت‌های بزرگ معدنی کشور و دارای سرمایه نقدی بالا و توان تخصصی است که قرار شد در قالب اکتشافات معدنی و سرمایه‌گذاری در حوزه معدن با مشارکت سایر شرکت‌ها ورود کنند و از این طریق معادن استان فعال شود و در کنار آن واحدهای صنعتی بزرگ راه‌اندازی شود.
ملانوری گفت: موضوعاتی که در ستاد توسعه خاوران مطرح می‌کنیم به طور مستمر در سطح ملی و استانی پیگیری می‌شود بنابراین دستگاه‌های اجرایی نباید آن را رها کنند بلکه باید پیگیری جدی داشته باشند.
وی افزود: درخصوص سرمایه‌گذاری در زمینه سنگ‌های قیمتی و فرآوری محصولات کشاورزی از جمله زرشک نیز پیگیری انجام شده و به‌زودی سرمایه‌گذارانی ورود می‌کنند.
وی بیان کرد: حدود 200 ایده دانش‌آموزی توسط دانش‌آموزان استان ارائه شده است که باید در ستاد توسعه خاوران مطرح و مورد حمایت قرار گیرد و هنر ما باید فعال کردن دانش‌آموزان باشد.
استاندار خراسان جنوبی به برگزاری انتخابات 28 خرداد اشاره کرد و گفت: همزمان با دهه کرامت بار دیگر افتخار بسیار بزرگ در کشور به نام ملت ایران ثبت شد و در این افتخارآفرینی که برگزاری یک انتخابات بسیار با شکوه است، نقش استان خراسان جنوبی و مردم بسیار پررنگ بود.
وی اظهار کرد: خراسان جنوبی رتبه اول کشور از نظر مشارکت در انتخابات با 74.2 درصد را کسب کرد که نشان از حضور، آگاهی، بصیرت، درک، موقعیت‌شناسی و روان شناسی خوب مردم این سرزمین دارد و از این بابت از مردم قدردانی می‌کنیم.
ملانوری افزود: همچنین تلاش همه کسانی که با توجه به شیوع ویروس کرونا به هر نحو در اجرای انتخابات همکاری کردند و با حضور خود سبب شدند این افتخار نصیب استان شود و انتخابات باشکوه در کمال صحت، سلامت و امنیت برگزار شود، قابل قدردانی است.
وی گفت: آنچه در ستاد توسعه خاوران به عنوان محور و اساس کار مورد تاکید ما است، شعار سال و سیاست‌هایی است که می‌تواند مسایل و مشکلات اساسی کشور که در راس آن مسایل معیشتی، اقتصادی و وابستگی‌های آن است را پوشش دهد.
وی تاکید کرد: اگر قرار است این مسایل حل شود در مرحله اول چیزی جز رسیدن به بحث‌های اقتصادی خانواده‌ها و جامعه نیست که می‌تواند سبب توسعه شده و مشکلات را حل کند.
استاندار خراسان جنوبی افزود: بارها اشاره کردیم خراسان جنوبی یکی از استان‌های ویژه و برتر کشور از لحاظ داشتن ذخایر متعدد است بنابراین این منابع با تدبیر، هوشمندی، برنامه‌ریزی و مدیریت و البته تلاش مستمر و جدی می‌تواند گام‌های بلندی برای توسعه و رفع نیازهای مردم ایجاد کند.
وی بیان کرد: در این خصوص شناسایی فرصت‌ها به معنای واقعی، معرفی و اطلاع‌رسانی و تبلیغ، جذب سرمایه‌گذار، پشتیبانی و مانع‌زدایی بسیار مهم است.
ملانوری با تاکید بر اینکه باید از طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه دانش‌آموزان استان حمایت شود، یادآور شد: تعدادی از دانش‌آموزان دارای استعدادهای بسیار خوبی هستند که می‌توان از این اختراع‌ها یا ایده‌ها استفاده کرد.
انتهای پیام

لینک کوتاه:
https://www.fars-online.ir/Fa/News/217189/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

پرسپولیس همچنان اسیر کارگزار؛ وقت فسخ غیب شد

نماینده ولی فقیه در کاشان: سوگواری در راستای تعظیم خاندان اهل بیت(ع) صورت پذیرد

تحویل 100 کلاس درس تا مهر ماه در کهگیلویه و بویراحمد

ارتباط دولت آتی باهمسایگان تقویت شود/آمریکا از زورگویی دست بردارد

تأکید پادشاه بحرین بر لزوم تحقق اهداف بیانیه العلا

آخرین وضعیت بازداشتی‌ های وقایع خوزستان

مروری بر نام‌گذاری معابر«تهران»

136 نفر از سوی مردم شیراز به‌عنوان شهردار پیشنهادی معرفی شدند/ انتخاب شهردار شیراز با جدیت در حال بررسی است

مسکن مهر شهر جدید هشتگرد به مرحله تکمیل نزدیک شده است

تشکیل استان گلساران در کمیسیون داخلی کشور به رأی گذاشته می‌شود

خاطرات شهدا|ماجرای کمک به فقرای اهل کتاب

درخواست نمکی از رهبری برای اجرای قرنطینه کامل

علما و روحانیون ارکان هدایت جامعه به سمت تعالی هستند

رونمایی از سه کتاب در آخرین جلسه علنی شورای پنجم شیراز

بهارنکو تجربه‌ای موفق در کشور و افتخاری برای شیراز است

ایرانیان تا اطلاع ثانوی به افغانستان سفر نکنند

شورا با مشکل کارشناس روبروست

"بهارنکو" تجربه‌ای موفق در کشور و افتخاری برای شیراز است

فاصله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سایر دستگاه ها در حوزه شفافیت چشمگیر است

راز آتش سوزی منزل در اوز بر ملا شد/کشف بیش از 300 کیلو مواد مخدر در شهرستان‌های فارس

ترویج اخوت اسلامی و پیروی ازفرهنگ حسینی،پیام گردهمایی شیعیان درپاکستان

کارگاه نشان هیئت، یک تجربه تازه بود

واکنش جدید مجلس به عرضه خودرو در بورس

فخرالدینی از تراکتور جدا شد

بیمارستان پشتیبان شماره 4 در شیراز راه‌اندازی می‌شود

افزایش 8 درصدی تامین آب فارس

ابتلای 288 نفر به کرونا در حوزه تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی لارستان

چرا تب یادگیری زبان کره‌ای بالا گرفته؟

تشریح چالش‌های آبی از خوزستان تا مازندران/میزان تبخیر آب و تعرق در خوزستان 3 برابر استان‌های شمالی

فارس من| ممانعت از جابه‌جایی تیر برق توسط یکی از اهالی در کورائیم

پشت پرده جنجالی کشته شدن کاسب کاران اهل سقز !

ویژگی‌های 10 سامانه مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شریعتمداری در مراسم رونمایی از سیستم های مدیریت اطلاعات یکپارچه: 88 درصد خدمات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی الکترونیکی شد

تخصیص 1000 میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی فولاد برای اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان

شرط حضوری شدن آموزش دانشگاه‌ها از مهر ماه اعلام شد

ابطال انتخابات شورای شهر بهارستان تأیید شد

کارگران هفت‌تپه خواستار اجرای حکم خلع‌ید مالک شرکت شدند/ حضور امام جمعه شوش در میان کارگران

آبرسانی سیار به 500 روستای استان فارس؛ انتقال آب از خلیج فارس می‌تواند مشکل تامین آب را برطرف کند

فروش مرحله دوم فیدلیتی بهمن موتور در دوازدهم مرداد ماه

شرط حضوری شدن آموزش دانشگاهها از مهر ماه اعلام شد/ اعلام جزئیات واکسیناسیون دانشجویان

نخستین سایت فرهنگی ثاقب در استان فارس راه‌اندازی شد

آب رسانی به 500 روستای فارس با تانکر/کاهش 60 درصدی بارندگی درفارس

ارز قاچاق از مسافر پرواز دبی در شیراز کشف شد

شمارش معکوس برای بهره برداری از مجتمع تاسیسات، مخازن و اسکله صادراتی بیدبلند خلیج فارس

موافقت کمیسیون صنایع مجلس با عرضه خودرو در تالار نقره ای

توقیف بیش از 138 کیلوگرم تریاک از خودرو پژو در فارس

محرومیت‌زدایی از محلات حاشیه شیراز از اهداف اصلی سپاه فجر است

مسیر باباکوهی یک فرصت گردشگری جدید شیراز است

امضای تفاهم‌نامه سه جانبه تولید خودرو برقی در شیراز

سارق بدجنس پس از سرقت طلا خانه را هم به آتش کشید / در شهر اوز رخ داد