پیام فارس

آخرين مطالب

فارس من| موج پنجم کرونا و نگرانی‌های داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد/ 11 توصیه سازمان سنجش علمي

فارس من| موج پنجم کرونا و نگرانی‌های داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد/ 11 توصیه سازمان سنجش
  بزرگنمايي:

پیام فارس -

پیام فارس


خبرگزاری فارس ـ گروه تعلیم و تربیت: در سال 99، آزمون‌های متعددی به دلیل شرایط کرونایی و عدم آمادگی داوطلبان و زیرساخت‌های برگزاری آنها، به تعویق افتاد و این روند در برخی آزمون‌ها به چند بار کشیده شد. در آغاز سال 1400 هم آزمون کارآموزی وکالت و بعد از آن، آزمون کارشناسی ارشد به تعویق افتاد اما در ادامه، دست فرمان تعویق آزمون‌ها تغییر کرد.
طبق زمان‌بندی فرایند آزمون کارشناسی ارشد که در دفترچه راهنمای این آزمون درج شده است، زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، روزهای ششم و هفتم خرداد بود ولی ستازمان سنجش 18 اردیبهشت اعلام کرد که با توجه به تصمیم جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در تاریخ 16 اردیبهشت 1400 و به دلیل حاد شدن شرایط انتشار بیماری کرونا این آزمون در تاریخ های 5 ، 6 و 7 خرداد ماه 1400 برگزار نمی‌شود و برگزاری آزمون مذکور به تاریخ‌های 6 ، 7 و 8 مرداد ماه 1400 موکول شده است.

پیام فارس

در شرایطی اردیبهشت ماه، برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از خرداد به مرداد، موکول شد که دانش‌آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم به رغم تمام گلایه‌ها و اعتراض‌ها نسبت به برگزاری حضوری امتحانات‌شان، در خرداد ماه امتحان دادند.
ناگفته نماند که در این مدت، آزمون‌های متعددی چون آزمون مدارس استعدادهای درخشان، مرحله اول المپیادهای دانش‌آموزی، کنکور سراسری 1400 و المپیادهای دانش‌آموزی و ... برگزار شد اما نکته حائز اهمیت این است که در حال حاضر در پیک پنجم کرونا هستیم و این موضوع دلیل اصلی نگرانی داوطلبان این آزمون است.
هر چند که در همین ایام پیک پنجم کرونا یعنی روز جمعه اول مرداد، قرار است آزمون مشمولان استخدامی آموزش و پرورش اعم از آموزشیاران نهضت سواد آموزی، معلمان قرآنی و طرح امین برگزار شود. تعدادی از داوطلبان این آزمون هم نسبت به برگزاری این آزمون در پیک کرونا گلایه‌مند هستند.

پیام فارس

*گلایه‌های داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد
داوطلبانی که درخواست تعویق زمان آزمون کارشناسی ارشد را دارند، عمده دلیلشان، وضعیت پیچیده پیک پنجم کروناست.
یکی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد به خبرنگار فارس گفت: وضعیت کرونا بسیار نگران کننده است و هر روز خبری که می‌رسد، نگرانی را بیشتر می‌کند؛ متأسفانه تعداد زیادی از مردم درگیر این بیماری شدند و در چنین شرایطی توقع می‌رود که آزمون با تأخیر برگزار شود.
وی افزود: این تعویق می‌تواند تا زمان واکسیناسیون تعداد قابل توجهی از مردم صورت گیرد تا داوطلبان با خیالت راحت سر جلسه حضور یابند.
یکی دیگر از داوطلبان اظهار کرد: بنده نگرانی از بابت اینکه خودم مبتلا بشوم، ندارم اما دو فرزند کوچک دارم و چون عنوان می‌شود ویروس جدید دلتا، کودکان را هم درگیر می‌کند، نگران آنها هستم و تقاضا دارم حداقل زمانی دیگر کنکور برگزار شود تا با دلهره سر جلسه کنکور نروم.

پیام فارس

* کارت آزمون کارشناسی ارشد از یک‌شنبه توزیع می‌شود
به رغم تمام گلایه‌ها، سازمان سنجش اعلام کرده است که آزمون کنکور ارشد در نوبت صبح روزهای چهارشنبه 6 مرداد ماه، پنجشنبه 7 مرداد ماه و جمعه 8 مرداد ‌ماه سال 1400 برگزار می‌شود.
قرار است کارت شرکت در آزمون از روز یک‌شنبه سوم مرداد 1400 بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گیرد.
شروع فرآیند برگزاری آزمون نیز از ساعت 8 صبح است و درهای حوزه‌های امتحانی رأس ساعت 7:30 بسته خواهد شد؛ سازمان سنجش از داوطلبان خواسته است برای‌ پاسخگویی‌ به‌ سؤالات‌ تستی‌ و درج‌ آن‌ در پاسخنامه، منحصراً از مداد سیاه‌ نرم پررنگ‌ استفاده‌ شود.

پیام فارس

* جلوگیری از تقلب در کنکور
در کنکور سراسری، مواردی از تقلب دیده شد و نگرانی‌هایی از بابت تقلب در کنکور کارشناسی ارشد وجود دارد.
بر همین اساس سازمان سنجش اعلام کرد: همراه داشتن هر گونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه­‌های حافظه‌دار از جمله تلفن همراه (حتی بصورت خاموش)، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند و ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری موجب محرومیت از شرکت در آزمون می‌­شود.
همچنین اکیداً توصیه شده است داوطلبان حتی از نت‌برداری و یادداشت کردن جواب پاسخ‌ها برای اطلاع خود جداً پرهیز کنند؛ ضمن اینکه تأکید شده است داوطلبان از رد و بدل کردن هر گونه وسیله (از قبیل لوازم التحریر و ... ) و همچنین خارج کردن اوراق امتحانی از قبیل پاسخنامه، دفترچه آزمون و یا کارت شرکت در آزمون از جلسه امتحان خودداری‌ کنند؛ در غیر این صورت‌ به‌ عنوان‌ متقلب‌ و متخلف‌ تلقی‌ و با وی‌ برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری‌ رفتار خواهد شد.

پیام فارس

* 11 توصیه سازمان سنجش به داوطلبان کارشناسی ارشد
قرار است دستورالعمل بهداشتی، فاصله­‌گذاری فیزیکی و الزامات بهداشتی در کنکور کارشناسی ارشد رعایت شود اما سازمان سنجش به داوطلبان توصیه‌هایی دارد.
1- زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به موقع در محل آزمون حضور یابید. حوزه برگزاری آزمون از ساعت 6:30 صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور شما خواهد بود.
2- برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکنید.
3- از تردد بی ­مورد در محل آزمون جدا خودداری کنید.
4- هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر متقاضیان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ کنید.
5- همراه داشتن ماسک 3 لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.
6- برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری کنید.
7- از تماس دست­‌ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جدا خودداری کنید.
8- هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده کنید. در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کنید).
9- در صورت داشتن سؤال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک اقدام به صحبت کنید.
10- به پیام‌هایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و درجلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کنید.
11- سعی کنید از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می­‌شود نظیر صندلی‌‌ها، دستگیره در­ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و... خودداری کرده و از دستمال کاغذی استفاده کنید.

پیام فارس

* داوطلبان کرونایی چه کنند؟
داوطلبانی که دچار بیماری کرونا شده‌اند اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند، باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و فرم خوداظهاری را تکمیل کرده و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا یعنی تأییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن به ویروس کرونا را در بخش مورد نظر بارگذاری کنند.
سازمان سنجش اعلام کرده است که با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کرده است و داوطلبان کرونایی براساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت از سایر متقاضیان جدا شده و آزمون آنها در یکی از بیمارستان‌های تعیین شده صرفاً در شهرهای محل آزمون به همراه سایر متقاضیان مبتلا به بیماری کرونا برگزار خواهد شد.

پیام فارس

پیگیری خبرنگار فارس از سازمان سنجش حاکی از این است که این سازمان بر طبق برنامه اعلام شده، در نظر دارد، آزمون کارشناسی ارشد را برگزار کند مگر اینکه ستاد کرونا، تصمیم دیگری را اخذ کند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.fars-online.ir/Fa/News/223181/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

خسارت توفان به تاسیسات فرودگاه شهرستان لامرد

اعزام 11 تیم امدادی هلال احمر به مناطق سیل زده

اعلام مراکز واکسیناسیون کرونا در شیراز، 3 مرداد

اعطای وام 100 میلیونی برای اشتغال زنان سرپرست خانوار

اگر واکسیناسیون نبود، تعداد فوتی‌ها به 400 - 500 نفر می‌رسید/ واکسینه شدن مشاغل پرخطر و افراد بالای 40 سال تا پایان مهر/ هیچ آزمونی لغو نمی‌شود

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز در مناطق محروم اردوی جهادی برگزار می‌کند

رفتار منطقه‌ای ایران باید در مذاکرات وین گنجانده شود

اگر واکسیناسیون نبود تعداد فوتی‌ها 500 نفر می‌رسید/ واکسن مشاغل پرخطر و افراد بالای 40 سال تا پایان مهر/ هیچ آزمونی لغو نمی‌شود

کارگاه صنایع تبدیلی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بانوان در شیراز افتتاح شد

ارائه وام 100 میلیونی برای اشتغال زنان سرپرست خانوار

دخل و خرج مردم استان فارس سال 99 هم جور نشد/ افزایش درآمدها به معنای بهبود شرایط اقتصادی نیست

اگر واکسیناسیون نبود تعداد فوتی‌ها به روزی 500 نفر می‌رسید / واکسن مشاغل پرخطر و افراد بالای 40 سال تا پایان مهر / هیچ آزمونی لغو نمی‌شود

استخدام های دقیقه نودی در شهرداری تهران متوقف شد؟

سختی مضاعف ایام اسارت با شنیدن خبر اسیر شدن خانواده

جهاددانشگاهی ظرفیت کاستن از مشکلات کشور را دارد

اهل بهانه نیستم اما نقطه قوتم را کور کردند/از همه عذرخواهی می‌کنم

نماینده مجلس: اردکان باید بر قله کتاب و کتابخوانی کشور قرار گیرد

بهزیستی فارس:منتظر ابلاغیه جدیدپرداخت‌وام به زنان سرپرست خانوارهستیم

دستور نمکی برای واکسیناسیون گروه‌ های جدید

ادعای جدید آمریکا در مورد ارتباط مالی سپاه و قطر

آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی در کشور

ویژه برنامه‌های بزرگداشت دهه امامت و ولایت در شیراز آغاز شد

خسارت 5 هزار میلیون ریالی بارندگی به تاسیسات بخش کشاورزی خرم بید

انبارهای نفت و لوله های پوسیده انتقال بنزین پاشنه آشیل تهران

ارتباط جامعه اسلامی با خاتم الانبیا و ائمه اطهار قلبی است

ستاد امر به معروف فارس خواستار برخورد با سگ‌ گردانی

افتتاح کارگاه صنایع تبدیلی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران شیراز

شگر عجیب زن و شوهر کلاهبردار دارابی لو رفت +عکس

شاهکار نازنین ملایی المپین گیلانی با صعود به نیمه نهایی

جزئیات کمیاب شدن تنها داروی کرونا در کشور

فضاسازی میدان‌های منطقه6 تهران همزمان با دهه ولایت

پونک، پونه زار تهران

روش مکانیزه سطح زیر کشت کنجد در گراش فارس را 6 درصد افزایش داد

اینجا اسپانسرها علاقه‌ای به دونده‌ها ندارند!

تیم فوتبال یزدلوله با 6 مصدوم در برابر ایمان سبز شیراز بازی می کند

فارس من| شهرستانی که سال‌ها با معضل نان دست و پنجه نرم می‌کند!

توفان پارسیان هرمزگان موجب مرگ جوان 26 ساله شد

هر کیسه سیمان به بالای 110 هزار تومان رسید

توفان به تاسیسات فرودگاه لامرد فارس زیان رساند

توفان در پارسیان هرمزگان موجب مرگ جوان 26 ساله شد

دخالت در امور ایران/ توافق هسته ای

مهر غیرقانونی بودن بر پیشانی شورایاری‌ها/ از مراجع قضائی اصرار از مدیران شهری انکار!

پراید مرد شیرازی در تندباد شدید دیشب پوکید! +عکس

المپیک توکیو| نظر وزیر ورزش درباره دهمی ملی پوش تیراندازی: نتیجه خوبی بود

گاز به صنایع شرق فارس جانی دوباره می‌بخشد

یکصد کاروان شادی غدیر در لامرد راه‌اندازی می‌شود

المپیک 2020 توکیو| سکوت عسگری شکست؛ ای کاش همه اینها خواب و کابوس بود/ این حجم از بی‌عدالتی به من عادلانه نیست

پایان سکوت با رنجنامه کاراته‌کای دوپینگی ایران

بهمن عسگری سکوتش را شکست/ این حجم از بی‌مهری عادلانه نیست

چرا خشونت‌های عیان زنانه در جامعه افزایش دارد؟