پیام فارس

آخرين مطالب

شهرداری تهران

رصد خانه تهران مرکز دانایی شهر است

پیام فارس - شهر : شهردار تهران گفت: داده های ارائه شده در رصد خانه شهر تهران قدرت تصمیم گیری و هوشمندی مدیران شهری را افزایش می دهد.

برگزاری جشن شکرانه حضور و پیروزی ملت ایران در میدان آزادی

پیام فارس - همزمان با شب ولادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام رضا(ع)، حوزه مقاومت بسیج شهرداری منطقه۹، نسبت به برگزاری مراسم جشنی در تپه شماره۲ واقع در ضلع جنوب شرقی میدان آزادی اقدام کرد.

پیاده‌راه قسمت هفتم/شقایق دهقان

پیام فارس - در قسمت هفتم برنامه پیاده‌راه، شقایق دهقان بازیگر سینمای و تلویزیون مهمان این برنامه بود.

داده محوری سبب انتفاع شهر و شهروندان می شود

پیام فارس - شهر: مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران گفت: داده محوری از موضوعات مطرح در حوزه فناوری است که سبب می شود شهرداری، شهروندان و بخش های خصوصی و دولتی از آن نفع ببرند؛ داده هایی که پیش بینی از آینده ارائه‌ می کند.

اجرای ۶۰ هزار متر مربع روکش مکانیزه آسفالت در منطقه ۷

پیام فارس - شهردار منطقه ۷ از اجرای ۸۰۰۰ تن عملیات تراش و روکش مکانیزه آسفالت به مساحت ۶۰ هزار متر مربع در شریان های اصلی و فرعی این منطقه در ۳ ماهه اول سال ۱۴۰۰ با هدف ارتقا کیفی، بهسازی معابر و تسهیل در عبور مرور شهروندان خبر داد.

رکاب زنی شهردار منطقه۲۱ در شهرک دانشگاه

پیام فارس - شهردار منطقه۲۱ با همراهی معاونین، مدیران و شهرداران نواحی از محدوده شهرک دانشگاه تهران با هدف پایش وضعیت نگهداشت شهر و بررسی نقطه به نقطه این شهرک مسکونی بازدید کرد.

بهبودی ترافیک بهرود

پیام فارس - به منظور بهبود و تقویت شبکه های ارتباطی درون شهری و ساماندهی ترافیک میدان بهرود ، پل شقایق در حال احداث است.

اجرای پیاده راه سازی در ضلع شمالی میدان شیخ بهایی

پیام فارس - به منظور افزایش تعاملات اجتماعی ـ فرهنگی، ایجاد مقیاس های انسانی در عرصه های عمومی، تثبیت و تقویت برخی کاربری ‌ها و مسائل اقتصادی و گسترش ارتباطات، پیاده راه سازی در ضلع شمالی میدان شیخ بهایی اجرا شد.

افزایش ۲۰۰ درصدی توسعه دوچرخه سواری

پیام فارس - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۷ از افزایش ۲۰۰ درصدی توسعه و احداث مسیر دوچرخه سواری ظرف مدت یک سال در سطح معابر منطقه ۱۷ خبر داد.

آمار شرکت در انتخابات نیازمند تجزیه و تحلیل کارشناسی است

پیام فارس - نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه مردم تشخیص می‌دهند در هر دوره چه کسانی در شورای شهر حضور پیدا کنند، گفت: جا دارد آرای داده شده، آمار کسانی که شرکت نکرده‌اند و مجموع تعداد آراء توسط دلسوزان نظام تجزیه و تحلیل شود و سیاست‌های نظام به‌گونه‌ای باشد که روزبه‌روز شاهد شکاف بین شهروندان و متصدیان امور و نظام نباشیم و تلاش شود که اگر فاصله‌ای ایجاد شده، کمتر شود.

محمودیه در مسیر تغییر

پیام فارس - شهر: محمودیه از اولین مناطق شمیران بود که در دهه ۵۰ میلادی توسط افراد ثروتمند و با نفوذ برای زندگی انتخاب شد. اما با وجود ساکنین ثروتمندش جلوه و زرق و برق اغراق آمیزی به خود نگرفت، چون ساکنین محله سرمایه خود را در خانه های شان هزینه نکردند. اما در چند سال اخیر با تغییر شکل الگوی شهرسازی محله، بافت قدیمی آن نیز تا حدودی دستخوش تغییر شده است.

از اجرای طرح «سلامت یار» تا هزینه های پنهان سراهای محلات

پیام فارس - شهرداری تهران خود را موظف دانسته که در ایام پاندمی کرونا در کنار شهروندان باشد، همه زیرساختهای خود را در اختیار آنان قرار دهد و با فعالیتهای اجتماعی و هزینه هایی که در سطح شهر انجام می دهد بخشی از بار روانی روی دوش شهروندان و نیازهای آنان در شهر را در حوزه های سلامت روان و فرهنگی و اجتماعی کم کند.

بررسی دستورالعمل افزایش ضریب ایمنی مترو

پیام فارس - معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از بررسی دستورالعمل افزایش ضریب ایمنی مترو خبر داد.

مسابقه مجازی عطر رضوی

پیام فارس - به همت معاونت اجتماعی شهرداری منطقه ۱۷ مسابقه مجازی "عطر رضوی" برگزار می شود.

ویژه برنامه های بزرگداشت دهه کرامت در بوستان بانوان منطقه۲۱

پیام فارس - همزمان با میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، "طرح دختران شهر تهران" مطابق با دستورالعمل ابلاغی از سوی اداره کل امور بانوان معاونت اجتماعی و فرهنگی‌شهرداری تهران با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در بوستان بانوان‌ منطقه۲۱ برگزار شد.

اولین تریبون شهرداری منطقه ۱۳ رسما آغاز به کار کرد

پیام فارس - با توجه به افتتاح سکوی شهروندی در مراسمی با حضور اعضای شورای شهر تهران و شهردار منطقه ۱۳، اولین تریبون شهرداری منطقه ۱۳ امروز دوشنبه ۳۱ خرداد ماه رسما همزمان با جلسه ملاقات مردمی آغاز به کار کرد

اتصال مسیر دوچرخه منطقه ۱۴ تهران به مناطق همجوار

پیام فارس - شهردار منطقه ۱۴ شهر تهران از توسعه رینگ دوچرخه‌سواری و اتصال این منطقه به سه منطقه ۱۲، ۱۳ و ۱۵ پایتخت به منظور ایجاد بستر مناسب و ارتقای فرهنگ دوچرخه‌سواری خبر داد.

اصلاح هندسی تقاطع آیت الله سعیدی - هاشمی

پیام فارس - به منظور تسهیل در دسترسی شهروندان به ایستگاه های حمل و نقل عمومی و نظم دهی ترافیک، اصلاح هندسی تقاطع آیت الله سعیدی – هاشمی انجام و بزودی به بهره برداری می رسد.

شروع محاسبه عوارض ساختمانی بر اساس مرغوبیت مکانی از ۱۲ تیر ماه

پیام فارس - شهر: مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران به شهرداری اجازه داده شده است از تیر ماه ۱۴۰۰، محاسبه عوارض ساختمانی بر اساس مرغوبیت مکانی انجام شود.

ورزشگاه پوریای ولی بازگشایی شد

پیام فارس - ورزشگاه بازسازی شده پوریای ولی طی مراسمی با حضور رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران، شهردار، مدیران شهرداری و رابط شورایاران منطقه ۱۹ و نیز پیشکسوتان ورزشی همزمان با دهه مبارک کرامت بازگشایی شد.

عملیات عمرانی نگهداشت آسفالت در ۲۶۶ معبر

پیام فارس - عملیات عمرانی نگهداشت آسفالت در۲۶۶ معبر منطقه ۲۰ در دو ماه ابتدای سال ۱۴۰۰ در قالب لکه گیری و روکش آسفالت انجام شد.

توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی در منطقه ۲

پیام فارس - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه۲ گفت: با بهره برداری از دو ایستگاه مترو در محدوده منطقه و افزایش زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی، سفرهای شهری شهروندان تسهیل شد.

مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم تهران جدی تر می شود

پیام فارس - شهر: مدیرکل حریم شهرداری تهران از تهیه پیش نویس تفاهم نامه ای فی ما بین سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و اداره کل حریم شهرداری تهران برای مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در محدوده حریم شهر تهران خبر داد.

راه اندازی «مرکز عملیات اضطراری مشترک تهران» منوط به تحقق مدیریت واحد شهری است

پیام فارس - معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران عنوان کرد: عملیاتی شدن راه‌اندازی مرکز عملیات اضطراری مشترک در پایتخت وابسته به پیگیری لایحه مدیریت واحد شهری است در غیر این صورت راه‌اندازی چنین مرکزی تنها نقش یک پیام‌رسان را دارد.

تجلیل از مقام شهدای گردان تخریب

پیام فارس - آیین تجلیل از شهدا و جانبازان گردان تخریب به مناسبت فرارسیدن ۳۱ خرداد سالروز شهادت شهید دکتر مصطفی چمران از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می شود.

«آدمک‌های رنگی» فاقد زیرساخت‌های مرمت بود

پیام فارس - ️شهر: معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی تهران در توضیح خبر تخریب مجسمه میدان آزادی گفت: این مجسمه از جمله المان‌های موقتی است که در بهارستان سال ۹۸ در تهران نصب شد و به دلیل نداشتن زیرساخت‌های مناسب نظیر بتن و اسکلت بندی امکان مرمت آن با هزینه معقول ممکن نبود.

استفاده از تجهیزات برقی پیشرفته ایرانی در خط ۷ مترو تهران

پیام فارس - برای نخستین بار در کشور، تجهیزات برقی پیشرفته ایرانی در خطوط مترو تهران مورد استفاده قرار خواهدگرفت. این امر در راستای حمایت و پشتیبانی از تولید داخلی و با هدف بومی‌سازی تجهیزاتی صورت گرفته که تهیه آنها از کشورهای خارجی مستلزم خروج ارز از کشور بوده است.

معضل ۴۰ ساله محله امامزاده حسن (ع) رفع شد

پیام فارس - شهردار منطقه ۱۷ از اجرای موفقیت امیز پروژه توسعه محله ای در محلات منطقه ۱۷ خبرداد و گفت: با اجرای عملیات جمع آوری شبکه آبهای سطحی معضل ۴۰ ساله شهروندان محله امامزاده حسن (ع) رفع شد.

اجرای دستورالعمل های ایمنی در ۲۵۶ ساختمان ناایمن

پیام فارس - دبیر و مسئول هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه گفت: ۲۵۶ ساختمان ناایمن و پر خطر منطقه ۱۵ با همکاری سازمان آتش نشانی به منظور رفع خطر و اجرای تمهیدات لازم شناسایی شد.

آیین افتتاح مرکز نوآوری رسانه همشهری

پیام فارس - آیین افتتاح مرکز نوآوری رسانه همشهری یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ با حضور دکتر حناچی شهردار تهران و دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ساختمان مرکز نوآوری رسانه همشهری برگزار شد.

«سوگ آنلاین» تألمات داغداران کرونا را کاهش داد

پیام فارس - شهر: برگزاری مراسم «سوگ آنلاین» روش جایگزینی بود برای برگزاری مراسم و مناسک سوگواری خانواده متوفیان در شرایط شیوع ویروس کرونا. تاکنون ۲۲۷ مراسم سوگ آنلاین اجرا شد که ۱۰ هزار و ۴۸۳ نفر در آن شرکت کردند.

حضور همه جانبه شهرداری منطقه ۱۸ در تحقق حماسه حضور

پیام فارس - سید محمد فیاض شهردار منطقه ۱۸ تهران از فعالیت مدیریت شهری تهران با نصب بنرهای مناسبتی موضوع انتخابات و حضور حداکثری در راستای بالا بردن مشارکت عمومی خبر داد.

حمایت شهرداری تهران از شرکت‌های نوآور و فعالیت‌های فناورانه

پیام فارس - شهر: شهرداری نیازمندی‌های فناورانه‌اش را با هدف پاسخگویی پارک‌های علمی و فناوری منتشر کرده است. در هر موردی هم شرکت‌های نوآور بتوانند مشکلات شهرداری در حوزه مدیریت شهری را حل کنند مورد حمایت شهرداری قرار می‌گیرند.

پیشرفت ۶۶ درصدی در پروژه های منطقه ۱۸ محقق شده است

پیام فارس - نشست بررسی پروژه های توسعه محلی منطقه ۱۸ شهرداری تهران با حضور سید محمد فیاض شهردار، معاونین، مدیران و شهرداران نواحی با موضوع بررسی فرآیند پیشرفت پروژه های شهرداری منطقه ۱۸ برگزار شد.

در گذشته به فعالیت های استارتاپی نگاه تجاری می شد

پیام فارس - شهر: زمانی شهرداری به فعالیت‌های استارتاپی و نوآورانه مانند فعالیت‌های تجاری نگاه می‌کرد؛ اما در این دوره، شهرداری شاید جزو نخستین دستگاه‌هایی بود که نیازهای فناورانه‌اش را به نمایش گذاشت و یا منتشر کرد.

کاهش فوتی های حوادث رانندگی در منطقه ۱۷

پیام فارس - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۷ از شناسایی و ایمن سازی ۱۴ نقطه پرحادثه ترافیکی در منطقه۱۷ خبر داد، گفت: خوشبختانه با رفع نواقص این نقاط شاهد کاهش حوادث رانندگی منجربه فوت هستیم.

ساير مطالب

اصالت نام خلیج فارس

روز ملی خلیج فارس فرصتی برای یادآوری هویت تاریخی مان

فروردین سخت کرونایی در فارس

خلیج فارس گهوارۀ فرهنگ‌ها و تمدن‌های بزرگ بشری

آیین و رسوم ماه های رمضان در فارس قبل از کرونا

شیراز تا سیراف؛ سفر به تاریخ با دوچرخه

مزارع گندم خوراک دام شد /گندمی که برای کشاورزان نان نشد

هزینه های عجیب سنگ‌فرش یک خیابان/ حمل مصالح با فرغون 1.7 میلیارد

مرغ از ادعای مسئولان تا واقعیت بازار

شعله امید، گرمابخش 1439 روستای استان فارس

صف مرغ در شیراز کوتاه نمی‌آید!

جهادگرانی که خوشه چین شدند/ باغ‌هایی با عطر کار جهادی

قطب لیموشیرین و خرمای استان فارس همچنان مطالبه آب دارد/ رقابت سالم و قانون‌مند مولفه اصلی انتخابات است

کار مرغ در شیراز به ثبت نام رسید/ بازار هنوز کنترل نشده است

حمام وکیل شیراز

خوشه امید در مزارع گندم فارس جوانه زد

جهادی هایی که «هم‌سفره همسایه»شدند/ رنگ زندگی بر روزگار دردمندان

باغ ارم شیراز با رُزها و سرونازهای جهانی

آب آشامیدنی مردم در گرو بودجه دولت/ کارخانه جمع‌آوری شیر ارسنجان برای پنجمین سال تعطیل است

سعدی، شاعری دیرینه که بوی کهنگی نمی‌گیرد

رمضان در اسارت و یک خاطره

بهاری که می تواند بهار آثار فاخر صنایع دستی باشد

مرغ پر کشید و بازار شیراز تنظیم نشد/ صف هایی که کوتاه نمی شود

روستا‌های سنگی ایران را می‌شناسید؟

تازیانه زمهریر زمستانی بر پیکر باغات/ کشاورزان بی‌ادعای فارسی در انتظار دریافت تسهیلات

یکسال مبارزه بی‌امان با کرونا در استان فارس

پاکسازی اراضی برنامه و بودجه شیراز در پی انتشار گزارش خبرگزاری فارس

پنبه فارس بافته نمی شود

سرقت طارونه‌های نخل‌ِنَر، صدای نخلداران خشتی را بلندکرد

مهر قانون کشورها بر فضای مجازی باز/غولهای فناوری چگونه جریمه شدند

اسیران جهالت و نادانى

سـفر بـه چـه قـیمـت؟!

قبل و بعد از وقوع بهمن چه باید کرد؟/ تنها 30 دقیقه برای نجات فرد محبوس در بهمن فرصت دارید

سرزمین فرصت‌های طلایی

زیارت اهل قبور از راه دور

شیرازی‌ها در تنگنای مالی خرید شب عید/ موانع تولید باعث گرانی شد

تبسم نصف‌جهان با آغاز اجرای طرح ملی انتقال آب از خلیج‌فارس

آب به سرچشمه رسید

پیوستن یا نپیوستن روستاهای همجوار به شیراز؛ مساله این است

زلزله‌زدگان سی‌سخت غرق در مشکلات ریز و درشت/از مستاجرهای پریشان تا بی‌رحمی سرما و باران

شهرکی بی‌نام و نشان و فراموش شده در یک‌قدمی شیراز

حکمرانی مجوزمحور باید تغییر کند/ نه الزامات جهش تولید فراهم شد نه موانعش برداشته شد

آشنایی با زندگانی حضرت محمد(ص) در منابع تاریخی

آن شب قدری که گویند اهل خلوت امشب است...

نمایشگاهی از اقتدار جوانان شیرازی در حوزه تجهیزات کرونایی

بازار شیراز در آستانه نوروز؛ گرانی افسارگسیخته کالاها در کنار تشدید نظارت‌ها

مُهر جعلی استاندارد بر تن قالی ایرانی/ تراکم‌هایی که واقعی نیستند

از مهر عاشقانه تا فراز و فرودهای دلبرانه

چه کره‌ای بخریم؟

سلطان آباد است اما رنگ و بویی از سلطانی و آبادی ندارد

جاذبه‌هایی کم‌نظیر در دل شهری تاریخی

طرح انتقال آب از خلیج‌فارس، رافع معضل کم‌آبی نصف‌جهان

سردرگمی مردم و فعالان گردشگری؛ تبلیغ بسته‌های سفر در کنار منع شدید از مسافرت کردن

مامنی کم‌هزینه برای آلام رنج‌های بیماران

همسایه قدیمی امام رضا(ع)؛ سردبیر معلول «فارس‌من» مُبلغ حجاب و چادر است

آیا خلیج فارس از شر لکه‌های نفتی رها می‌شود؟

باید دست دولت در ایجاد هزینه جدید را ببندیم/ بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد را تباه کردند

سیراف برای جهانی شدن وقت زیادی ندارد

نقش فصل در وقوع زلزله/تهدید فرونشست بیخ گوش شیراز

جولان ترافیک و کرونا در خیابان‌های شیراز؛ وقتی مردم شرایط را عادی می‌پندارند‌

یادنامه شهادت حضرت شاهچراغ (ع)

واکسن ابرتورم بازار مسکن

برای روزنامه‌نگاری صاحب اندیشه، اهل تعامل و یک رفیق؛ علی اکرمی

نرم‌افزار انحصاری شیعه

وکیل؛ ضرورتی ناشناخته

سنگ سیاه؛ نگینی رنجور در قلب شیراز

اما و اگرهای سفرهای نوروزی؛ استان فارس پذیرای مسافران نیست

خشت روی خشت ویرانی زلزله‌ها در سایه بی توجهی مدیریت بحران

کلان شهرها را بزرگ تر از آنچه هستند، نکنیم!

دریاب لحظه‌ها را که زود دیر می‌شود

فشارگرانی برطبقات کم درآمد

یک سال با تلخ و شیرین‌های کرونا در فارس

رکوردشکنی مجدد دولت روحانی

چتر خاکستری بر سر شهروندان شیرازی/ به تعویق انداختن خروج کارخانه‌ها از شیراز به بهانه معیشت کارگران

وقتی خشت اول کج گذاشته می‌شود

فرافکنی فارس!

ویروس جهش یافته، هدیه یک سالگی کرونا

ترسیم خط رسالت با ایجاد مرجعیت صالح

مفهوم شهر انسان‌گرا و شهر خودروگرا در شهرسازی