پیام فارس

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

پیام فارس - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

پیام فارس - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

پیام فارس - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

پیام فارس - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

پیام فارس - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

پیام فارس - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

پیام فارس - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

پیام فارس - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

صدور بیش از هزار اخطاریه برای آلوده کنندگان خاک در خراسان رضوی /رسیدگی به ۴۹ شکایت با موضوعیت پسماند

پیام فارس - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ارتباط با وضعیت حفاظت از خاک در استان گفت:بیش از هزار اخطاریه به واحدهای آلاینده خاک دراستان طی یک سال اخیر ابلاغ شده است.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

پیام فارس - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

پیام فارس - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

پیام فارس - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

پیام فارس - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

پیام فارس - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

پیام فارس - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

پیام فارس - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

پیام فارس - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

پیام فارس - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

پیام فارس - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

پیام فارس - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

روستائیان زنجان مراقب گرگ‌ها باشند

پیام فارس - رئیس نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: روستاییان این استان باتوجه به فصل سرما و برف، مراقب جولان و حمله گرگ ها باشند و اقدامات حفاظتی و مراقبتی را جدی تر بگیرند.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

پیام فارس - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

پیام فارس - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

پیام فارس - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

پیام فارس - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

ششمین نشست مرکز منطقه‌ای رامسر با حضور معاون سازمان محیط زیست برگزار شد

پیام فارس - ششمین نشست مرکز منطقه ای رامسر درتاریخ ۱۲ آذرماه ۹۹ برابر با دوم دسامبر ۲۰۲۰ در سالن جلسات سازمان حفاظت محیط زیست با حضور احمد رضا لاهیجان زاده معاون سازمان حفاظت محیط زیست به صورت وبینار برگزار شد .

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

پیام فارس - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

پیام فارس - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

پیام فارس - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

سهم ۹۵ درصدی صنایع اصفهان در انتشار ذرات معلق PM۲.۵

پیام فارس - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مطالعات سیاهه انتشار آلودگی هوای اصفهان، گفت: نتایج این مطالعات نشان می دهد که منابع ثابت (صنایع و کارخانه ها) ۹۵ درصد و منابع متحرک ( انواع وسایل نقلیه) پنج درصد در آلودگی هوای این کلانشهر سهم دارند.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

پیام فارس - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

پیام فارس - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

پیام فارس - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

ساير مطالب

مجوز پرداخت 6 هزار میلیارد ریال به پروژه‌های راهسازی جنوب فارس داده شد

اختلاف‌نظر درباره استاندارد بسته‌بندی رب گوجه فرنگی بحث‌برانگیز شد

نقشه راه فعالیت حوزه رمزارزها مشخص شود

تخصیص 834 میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی به فارس

پیش‌بینی تولید هشت هزار تن خرما در داراب

شیراز پتانسیل تبدیل به پایگاه صنعتی ایران‌خودرو را دارد

سامانه یکپارچه تعاونی‌های فارس ملی می‌شود

تک‌نرخی‌شدن کاغذ جلوی فساد بازار آن را می‌گیرد

واحدهای تولیدی راکد برای راه‌اندازی مجدد به افراد توانمند واگذار شوند

برداشت گندم در ایستگاه پایانی استان فارس

تیم خودروسازی اپل در حال مذاکره با تامین کنندگان کره ای و ژاپنی

نیروگاه خورشیدی 20 مگاواتی در شهرستان اوز احداث می‌شود / 4 بانده شدن اوز تا سه راهی ارد

تولید بیش از 320 هزار تن آسفالت در کارخانه شیراز

رکود بازار مهر/ تعدیل بوروکراسی مسکن/رویای 15 ساله برای خانه‌دار شدن

برداشت بادام از باغ‌های بوانات

برداشت لیمو از بیش از 5 هزار هکتار از باغ‌های جهرم

طرح فروش اقساطی دو خودرو بهمن موتور + جزئیات

تغییر کاربری غیراصولی 18 هکتار فضای سبز در شیراز

صادرات یونجه تولیدی مزارع خاش به سایر استان‌ها

روایت چرخ‌هایی که از تکاپو افتاد

برداشت 135 هزار تن ذرت علوفه ای در فیروزآباد فارس آغاز شد

رایزنی برای تسهیل در شرایط تسهیلات ودیعه مسکن

برداشت 135 هزار تن ذرت علوفه ای در فیروزآباد فارس آغاز شد

تولید نهال پیوندی گردو در شهرستان اقلید

ارتقاء ساختار سازمانی مطالبه جدی در بخش کشاورزی است

افزایش چند برابری مبادلات تجاری تل آویو و کشورهای عربی در سال جاری

ارتقای ساختار سازمانی، مطالبه فعالان کشاورزی در شهرستان‌های فارس است

22 معدن شن و ماسه در هرمزگان نقره‌داغ شدند

واردات برنج برای تعدیل قیمت در بازار از مهر آزاد شود

توزیع الکترونیکی کود شیمیایی در کازرون

20 رتبه برتر سهم فارس از جشنواره شانزدهم تعاون

امسال 20 هزار تن انگور از تاکستان‌های شیراز برداشت می‌شود

شناسایی و توقیف لودرهای خارجی قاچاق در هرمزگان

بازگشت مجدد لوازم خانگی کره‌ای به بازار ایران صحت دارد؟

مشکل کمبود برق مسکن مهر پردیس به زودی رفع می‌شود

آخرین خبر از بازگشت لوازم خانگی کره‌ای به بازار ایران

بهره‌مندی جنوبی‌ترین نقاط فارس از نعمت گاز

افزایش 2 برابری تسهیلات اشتغالزایی در بهزیستی فارس/ بانوی کارآفرین فعل توانستن را صرف کرد

آغاز برداشت لوبیا از مزارع شهرستان اقلید

فروش اقساطی مزدا وانت دو کابین و تک کابین و وانت" کاپرا 2" توسط بهمن موتور (+جدول فروش)

قیمت رهن و اجاره آپارتمان در بهمن یار

نه به فعل آینده در کلام مسئولان

اقتصاد اسلامی محدود به بانکداری نیست

کشف 60 تن میلگرد غیراستاندارد در فارس

پائیز خشک پیش‌روی فارس/نیاز مبرم به برنامه‌ریزی برای آب

15 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در باغ‌های سپیدان و اقلید کشف شد

پیشتازی دستاربندان از پلیمر خلیج‌فارس در 800 متر

قیمت‌های نجومی خودروهای کره‌ای در بازار/ توسان چقدر قیمت خورد؟

فارس، پاییز خشکی پیش رو دارد

قاچاقچی خشکبار در شیراز نقره داغ شد

گاز رسانی به لارستان تا 1401 به اتمام می‌رسد

فرماندار آباده:معدن خاک نسوز این شهرستان نیازمند مدیریت علمی است

کمک 16 میلیارد و 388 میلیون ریالی مردم فارس به مددجویان بهزیستی

پیش‌بینی برداشت 198 هزارتن ذرت از مزارع فسا

سرمایه‌گذاری 500 میلیارد تومانی برای شهر لطیفی

73 درصد مصوبات ستاد رفع موانع تولید فارس عملیاتی شده است

تاثیر مشاغل خانگی بر بهبود اقتصاد خانوار

تثبیت 5500 فرصت شغلی با مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی یزد

برداشت انار در شهرستان خفر فارس 18هزار تن پیش‌بینی شد

شانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر فارس 16 شهریورماه برگزار می‌شود

73 درصد مصوبات تسهیل ورفع موانع تولید فارس عملیاتی شده است

خلع ید پیمانکار مسکن مهر پس از 10 سال بلاتکلیفی/ شکنجه کودکان در هرمزگان شایعه یا واقعیت؟ / فرونشست؛ وقتی انسان گور زمین را می‌کند

برنج و گندم نان صنعت فارس را آجر کردند/ رویایی به اسم فرآوری

نخستین مرکز خدمات مکانیزاسیون کشاورزی غیر دولتی در مرودشت گشایش یافت

فارس از مهر مرغ صادر می‌کند/آرامش بر بازار حکمفرماست!

طرح‌ خودمالکی موفق‌ترین الگوی مسکن مهر بود/ رشد 9 درصدی اقتصاد با ساخت یک میلیون مسکن

یکی از ضعف‌های استان تمرکز سرمایه‌گذاری‌ در دشت مهریز اردکان است

خرید خیار توافقی اتحادیه تعاونی تولید فارس از مرز 200 تن عبور کرد

ارتقای تکنولوژی شهرستان اردکان با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال

تلف شدن 60 راس دام در بیرم لارستان؛ پای آب آلوده در میان است

بانوی فعال در عرصه معدن: دولت سیزدهم موانع فراروی تولید را بردارد

سهم قابل قبولی در صنعت گردشگری کشور نداریم

٧٠ درصد از دفاتر خدمات گردشگری در فارس تعطیل یا نیمه تعطیل است

گردشگری فارس توسعه می‌یابد

افتتاح مجتمع خدمات رفاهی و جایگاه سوخت در لارستان

کشت کنجد در اراضی کشاورزی شهرستان خنج

بادام اقلید راهی بازار شد

مبارزه با آفت مگس میوه انبه در گراش ادامه دارد

جدال زنبورهای براکون با آفات در بیش از هزار هکتار از مزارع آباده

قرض الحسنه مهر ایران بیش از پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

مجوز تاسیس 97 واحد صنعتی در لارستان فارس صادر شد

حذف ربا نیازمند مدل سازی اقتصادی است/اقتصاد اسلامی رعایت شود

افزایش 20 درصدی متقاضیان تولید محصول گواهی شده در شیراز

بانکداری اسلامی بدون اخلاق شکست می‌خورد

حذف ربا نیازمند مدل سازی اقتصادی است

ربای بانکی تحفه غرب است

بازسازی تدریجی شبکه پروازهای خارجی فرودگاه لارستان

فجر انرژی خلیج فارس اکسیژن مورد نیاز کشور را تامین می‌کند

ایجاد یک میلیون شغل در سال شدنی است/ ارتباط عادلانه‌ بین کارگر و کارفرما برقرار می کنیم/ مهارت آموزی، حلقه‌ مفقوده زنجیره تولید و اشتغال است

آغاز برداشت زیتون سبز از باغ‌های بیضا

برنجکار کامفیروزی رکورد تولید سیب را زد

نیروگاه‌های برق گیلان در شش ماه آینده مشکل تامین سوخت ندارند

تولید 1600 تن گندم بذری دیم در کازرون

آغاز واگذاری‌های جدید به متقاضیان مسکن مهر در پردیس

نفتای سبک و میانی ستاره خلیج‌فارس روی میز فروش بورس انرژی

مبارزه بیولوژیک با آفات پنبه در فسا انجام می‌شود

طی 5 ماه حدود 4 میلیون لیتر نفت‌گاز بین کشاورزان کوار توزیع شد

افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت خرما در سال جاری/ راه‌آهن بوشهر-شیراز بر اساس برنامه تعیین‌شده تکمیل می‌شود

متقاضیان مسکن مهر شهرجدید هشتگرد دریافت اقساط دریافت کنند

ابرپروژه‌ای که لنگ اعتبار است/ پیشرفت لاک‌پشتی راه‌آهن بوشهر