پیام فارس
قضات دادگستری زیر ذره‌بین ناظران/ درسال جاری برای 10مدیر قرار بازداشت صادرشد
پنجشنبه 14 اسفند 1399 - 23:44:30
پیام فارس - دادستان نظامی قضات گفت: امسال کارنامه 320 قاضی در فارس مطلوب و تشویق می‌شود.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سرویس اجتماعی شیرازه، دادستان نظامی قضات امروز در جمع دادستان ها، معاونان و قضات دادگستری فارس گفت: امسال کارنامه 320 قاضی در فارس مطلوب و شامل تشویق می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین موحد افزود: پارسال به کارنامه قضات درکشور حدود 13 میلیارد تومان پاداش تعلق گرفت که سهم فارس از این مبلغ 663 میلیون تومان بوده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حمایت از تولید، تقویت صلح و سازش، و کاهش اطاله دادرسی در اولویت دستگاه قضاست که دادگستری فارس توانسته در صلح و سازش و کاهش اطاله دادرسی رتبه اول را کسب کند. برای 68 درصد از شکایات قضات منع تعقیب صادر شده است وی با بیان اینکه امسال 666 مورد شکایت از قضات فارس در دادسرای نظامی ثبت شده افزود: از این تعداد برای 68 درصد منع تعقیب صادر شده است. دادستان نظامی قضات افزود: بهتر است در هر استان کمیته‌ای تشکیل شود که در آن‌ها بر رای‌های صادر شده نظارت شود. رییس کل دادگستری فارس گفت: در استان فارس 650 قاضی و 45 حوزه قضایی داریم که 11 حوزه در شیراز است. حجت الاسلام والمسلمین موسوی افزود: در فارس اطاله دادرسی به حداقل ممکن رسیده و در هیچ شعبه‌ای بیشتر از 200 پرونده وجود ندارد. وی با بیان اینکه فارس در دادرسی الکترونیک با زندان رتبه دوم کشور را دارد گفت: 90 درصد ابلاغ‌ها در فارس هم اکنون الکترونی انجام می‌شود. حجت الاسلام والمسلمین موسوی گفت: با تلاش دستگاه قضا هزار و 800 هکتار اراضی ملی رفع تصرف و 157 کارخانه به چرخه تولید بازگشته اند. درسال جاری برای 10مدیر قرار بازداشت صادرشد بحرینی دادستان مرکز استان هم گفت: دستگاه قضا با هیچ کس تعارف ندارد و در سال جاری برای 10 مدیر قرار بازداشت صادر و به سبب تخلفات انجام شده راهی زندان شده اند. بحرینی افزود: در بحث تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی نسبت به شماسایی سود جو دلال و مرتبطین افراد دولتی اقدام کرده اند. انتهای پیام/

http://www.Fars-Online.ir/Fa/News/190793/قضات-دادگستری-زیر-ذره‌بین-ناظران--درسال-جاری-برای-10مدیر-قرار-بازداشت-صادرشد
بستن   چاپ