پیام فارس
مهر 1400؛ زمان تأمین خوابگاه برای همه دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی
پنجشنبه 19 فروردين 1400 - 09:25:58
پیام فارس - معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در حال خرید یک واحد خوابگاهی برای دانشجویان دختر هستیم که در آغاز سال تحصیلی جدید دیگر مشکل کمبود خوابگاه رفع می‌شود.
گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، شیوع کرونا بر زندگی همه اقشار مردمی تأثیر مستقیم گذاشته است. دانشجویان با تغییر شرایط تحصیل مواجه شدند و از طرف دیگر در برخی دانشگاه‌ها که با کمبود امکاناتی نظیر خوابگاه مواجه نبودند، مشکلات از نوع دیگری به وجود آمد.
مانند دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی که رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی باعث شد تا ظرفیت خوابگاهی اش کفاف دانشجویان دختر را ندهد و آنان را راهی خوابگاه‌های خودگران کند.
مهدی قربانیان، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ما به این موضوع اشاره می‌کند که دانشجویان دختر با علم به اینکه دانشگاه امکان اختصاص خوابگاه ندارد، تحصیل در این دانشگاه را انتخاب می‌کنند.
او توضیح می‌دهد: با این حال در حد امکانات دانشگاه، دانشجویان دختر را در خوابگاه‌های این دانشگاه اسکان دادیم که به دلیل شیوع کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مجبور شدیم ظرفیت خوابگاه را کاهش دهیم و به همین دلیل برخی از دانشجویان ما از اسکان در خوابگاه‌های دولتی بازماندند.
به گفته قربانیان همه دانشجویان دختر به جز دانشجویان ورودی سال 98 و 99 در خوابگاه‌های دولتی اسکان داده شده اند و دانشجویان ورودی این دو سال هم در خوابگاه‌های طرف قرارداد دانشگاه حضور داشتند.
او بیان می‌کند: برای حل این مشکل با دانشگاه آزاد بجنورد مذاکراتی داشتیم تا بخشی از خوابگاه‌های این دانشگاه را به دختران دانشجوی ما اختصاص دهند. به این صورت اکنون تعدادی از تخت‌های خوابگاهی دانشگاه آزاد در اختیار دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی است و دانشجویان دختر در آن اسکان دارند.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی می‌گوید: 20 نفر از دانشجویان دختر ما اکنون در خوابگاه‌های خصوصی اسکان دارند. به دلیل شیوع کرونا، مجبور شدیم این دانشجویان را به خوابگاه‌های خصوصی سطح شهر معرفی کنیم.
او می‌گوید: از مشکلات دانشجویان دختر در این خوابگاه‌ها اطلاع داریم، اما هر اقدامی که خارج از مصوبات دانشگاه صورت گیرد، خلاف قانون است و برای ما مشکل ایجاد می‌کند. کمااینکه قبلا این اتفاق افتاده و برای ما مشکلات حقوقی به وجود آمد.
قربانیان می‌گوید: در حال خرید یک واحد خوابگاهی برای دانشجویان دختر هستیم که در صورت انجام امور اداری آن و تأمین اعتبار، در آغاز سال تحصیلی جدید دیگر مشکل کمبود خوابگاه رفع می‌شود.

http://www.Fars-Online.ir/Fa/News/199014/مهر-1400؛-زمان-تأمین-خوابگاه-برای-همه-دانشجویان-دختر-دانشگاه-علوم-پزشکی-خراسان-شمالی
بستن   چاپ